Domov Novinky Prvý pohľad na inžinierskú vzorku Haswell-E

Prvý pohľad na inžinierskú vzorku Haswell-E

Zdielať

Haswell-E_1Intel Core i7 „Haswell-E“ sú označené ako procesory HEDT (High-End Desktop) a už podľa ich názvu, budú vyrobené najnovšou 22 nanometrovou výrobnou technológiou, tak ako je tomu 4. generácii procesorov Core.

Čo je na nich zaujímavé je to, že tieto procesory budú ako prvé, ktoré ponúknu osem jadrá a nový štvorkanálový radič pamäti DDR4. Pamäte DDR4 môžu pracovať na frekvencii 2133 MHz. Samozrejmosťou je aj integrácia rozhrania PCI Express 3.0 s celkovo 40 linkami a malo by to umožniť pripojiť dve grafické karty. Popri tom sa stretneme aj zo zaujímavými technológiami ako sú Turbo Boost 2.0 a Hyper-Threading, čo znamená, že osemjadrové verzie sa budú systému hlásiť ako šesnásťjadrové.

Čipová sada Intel X99 sa prepojí pomocou zbernice DMI 2.0 s priepustnosťou 4 GB/s. Tá zaistí komunikáciu pomocou ďalších rozhraní ako USB 2.0, či 3.0, SATA III (6 Gbps), 1 Gb Ethernet, PCI Expres 2.0. Intel však nehovorí, či platforma Haswell-E bude podporovať nový SATA Express pre moderné vysokorýchlostné SSD, na ktoré dnešné SATA 6 Gbps už nestačia. Zmysel by dávala takáto podpora u tých najlepších desktopových Intel zostáv.

Intel-Haswell-E-HEDT-Features

Vzorka procesora, už je hotová a internetový server VR-Zone zverejnil jeho fotografiu. Je možné, že Intel tieto nové HEDT procesory predstaví na niektorej z akcii CES, CeBIT alebo Computex.

Zdroj: VR-Zone