Domov Novinky Prvý pohľad na inžinierskú vzorku Haswell-E

Prvý pohľad na inžinierskú vzorku Haswell-E

Zdielať

Haswell-E_1Intel Core i7 “Haswell-E” sú označené ako procesory HEDT (High-End Desktop) a už podľa ich názvu, budú vyrobené najnovšou 22 nanometrovou výrobnou technológiou, tak ako je tomu 4. generácii procesorov Core.

Čo je na nich zaujímavé je to, že tieto procesory budú ako prvé, ktoré ponúknu osem jadrá a nový štvorkanálový radič pamäti DDR4. Pamäte DDR4 môžu pracovať na frekvencii 2133 MHz. Samozrejmosťou je aj integrácia rozhrania PCI Express 3.0 s celkovo 40 linkami a malo by to umožniť pripojiť dve grafické karty. Popri tom sa stretneme aj zo zaujímavými technológiami ako sú Turbo Boost 2.0 a Hyper-Threading, čo znamená, že osemjadrové verzie sa budú systému hlásiť ako šesnásťjadrové.

Čipová sada Intel X99 sa prepojí pomocou zbernice DMI 2.0 s priepustnosťou 4 GB/s. Tá zaistí komunikáciu pomocou ďalších rozhraní ako USB 2.0, či 3.0, SATA III (6 Gbps), 1 Gb Ethernet, PCI Expres 2.0. Intel však nehovorí, či platforma Haswell-E bude podporovať nový SATA Express pre moderné vysokorýchlostné SSD, na ktoré dnešné SATA 6 Gbps už nestačia. Zmysel by dávala takáto podpora u tých najlepších desktopových Intel zostáv.

Intel-Haswell-E-HEDT-Features

Vzorka procesora, už je hotová a internetový server VR-Zone zverejnil jeho fotografiu. Je možné, že Intel tieto nové HEDT procesory predstaví na niektorej z akcii CES, CeBIT alebo Computex.

Zdroj: VR-Zone

Zdielať
Predchádzajúci článokGoClever predstavuje vylepšený smartfón Insignia 5X
Nasledujúci článokCEO Qualcommu je ďalším kandidátom na post v Microsofte
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno