Domov Novinky CEO Qualcommu je ďalším kandidátom na post v Microsofte

CEO Qualcommu je ďalším kandidátom na post v Microsofte

Zdielať

CEO QualcommNová správa agentúry Bloomberg ukazuje, že Steve Mollenkopf, Chief Executive Officer (COO) v spoločnosti Qualcomm je teraz na zozname možných kandidátov pre vážne úvahy nahradiť Steve Ballmera ako CEO spoločnosti Microsoft.

Posledné správy ohľadom nového generálneho riaditeľa spoločnosti Microsoft boli pred viac ako mesiacom, kedy tam bolo päť jasných adeptov na prácu v Microsofte. Tie boli vybrané zo zoznamu asi 40 mien. Rozprávalo sa o týchto adeptoch: Stephen Elop – bývali CEO Nokia, Alan Mulally – šéf Fordu, Tony Bates – bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Skype a Satya Nadella – šéf Microsoft cloudu. V tej dobe bol Elop favoritom na úspech.

Steve Mollenkopf je ako je uvedené  je riaditeľ spoločnosti Qualcomm, kde začal pracovať ako inžinier v roku 1994. Qualcomm je najväčší svetový výrobca čipov pre mobilné telefóny. Bloomberg chytro poukazuje na to, že: „Mollenkopf stojí na čele divízie, ktorá vybudovala výrobky, ktoré sú v srdci mnohých popredných svetových smartónov, oblasti, kde je Microsoft slabý“. Tak ako kandidát by určite priniesol veľa týchto odborných znalostí a pomôcť vplávať Microsoftu bezpečne do svojich zariadení a budúce služby. Mollenkopf zarobil minulý rok v Qualcomme okolo 14 miliónov dolárov tvrdí Bloomberg.

Qualcomm rebricek

Hľadanie nového generálneho riaditeľa bude zložitý proces, ako to povedal Bill Gates. Tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne a či pribudne ďalšie meno do zoznamu, alebo bude toto posledné meno, ktoré bolo pridané.

Zdroj: Hexus