Domov Novinky Prvý Apple iPhone X s USB-C predaný za 76-tisíc eur

Prvý Apple iPhone X s USB-C predaný za 76-tisíc eur

Zdielať

Študentovi robotiky Kenovi Pillonelovi sa podarilo namontovať funkčný port USB-C na iPhone X a minulý týždeň sa prototyp dostal do predaja.

Včera večer sa aukcia skončila a po 116 ponukách sa víťazná dostala na 86-tisíc dolárov (v prepočte 76-tisíc eur). Minulý týždeň bola ponuka stabilne na úrovni 85-tisíc dolárov a v posledných dňoch sa jej podarilo vyšplhať až na 86-tisíc dolárov. Objavilo sa niekoľko ponúk nad touto sumou, ale tie boli neskôr stiahnuté, vrátane falošnej ponuky na 1 milión dolárov, ktorá bola vymazaná menej ako hodinu po zverejnení. Podľa Pillonela bolo prvým krokom uistiť sa, že elektronika funguje, potom reverzne upravil konektor Apple C94 a vytvoril vlastnú dosku plošných spojov s portom USB-C.

Po dokončení schém bol port namontovaný do telefónu, ktorý potom bez problémov fungoval. Víťaz získa „skutočný kúsok do zbierky pre každého fanúšika Apple“, ako sa vyjadril inžinier, ale nový majiteľ nesmie zariadenie resetovať, aktualizovať ani vymazať, ako aj používať ako každodenné zariadenie. Nemal by sa tiež miešať do vnútorných častí, ale nie je to tak, že by v takom prípade stratil akúkoľvek záruku.

Zdroj