Domov Novinky Prvé skladateľné PC na svete je Lenovo ThinkPad X1 Fold

Prvé skladateľné PC na svete je Lenovo ThinkPad X1 Fold

Zdielať

Lenovo na veľtrhu CES 2020 odhalilo všetky podrobnosti svojho revolučného skladacieho počítača ThinkPad X1 Fold, ktorý bol ukázaný v máji 2019. Je to prvý plne funkčný počítač so sklopným OLED displejom, čo všetko od neho možno očakávať?

Ako sa mení z viacerých režimov, z malého zariadenia do úplne plochého 13,3″ displeja, dodá efektívnosť notebooku s prenosnosťou smartfónov, pričom je vyrobený z kombinácie ľahkých zliatin, uhlíkových vlákien a potiahnutý luxusným koženým foliovým poťahom. Hardvérový základ tvoria procesory Intel Core a na začiatku v polovici roku 2020 bude k dispozícii so systémom Windows 10. Spoločnosť plánuje v budúcnosti ponúknuť počítač spolu so systémom Windows 10X, aby sa zvýšila používateľská skúsenosť pri sklápaní. Voliteľné pripojenie 5G navyše umožní nové spôsoby práce kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek chcete.

Prieskum používateľských skúseností naznačuje, že používatelia, ktorí často striedajú telefón, tablet a prenosný počítač, hľadajú niečo s rôznymi schopnosťami a výhodami. Predstavené zariadenie je novým typom ľahkého zariadenia, ktoré dokáže úspešne zastúpiť každého z nich. Spoločnosť dokonca vyvinula softvér na prepínanie režimov, ktoré sa prispôsobujú viacerým prípadom použitia v nových prostrediach. Otvorený je ideálny na konzumáciu obsahu s častým využitím dotykov s 13,3″ OLED obrazovkou a hmotnosťou menej ako 1 kg. V režime na šírku s integrovaným stojanom v koženom fóliovom puzdre, môžu používatelia prezerať a komentovať najnovšie prezentácie alebo používať klávesnicu Bluetooth Mini Fold.

Keď je zariadenie zatvorené, klávesnica je uložená a bezdrôtovo nabíjaná vo vnútri systému a zaistená magnetmi. Pri prestávke sledujte najnovšiu epizódu svojho obľúbeného seriálu na jasnom OLED displeji so zážitkom Dolby Audio. V orientácii na výšku môžu používatelia robiť poznámky alebo kresliť koncepty pomocou aktívneho pera alebo listovať a podpisovať úradný dokument. Sklopte obrazovku úplne do roviny a použite ju ako tablet alebo ju mierne ohnite, aby ste si počas nasledujúceho letu prečítali niekoľko kapitol ako knihu. Spoločnosť tento koncept vyvýjala viac ako štyri roky a skúmala štyri návrhy pre X1 Fold a vybrali pomer 4×3 s displejom 13,3″, aby ním dosiahli čo najlepší zážitok a úroveň produktivity.

V známejšej orientácii prenosného počítača, môžu používatelia využiť dva nezávislé displeje, aby optimalizovali účinnosť počas určitých aktivít týkajúcich sa viacerých úloh. Zúčastnite sa videohovoru na hornej obrazovke a zároveň sledujte a upravujte prezentáciu na spodnej obrazovke. Porovnajte dokumenty, ktoré sú nad sebou, alebo si robte poznámky na jednej obrazovke a sledujte prednášku na druhej. Tieto prípady použitia sa môžu samozrejme využiť v režime na výšku alebo na šírku, podľa toho, čo je pre užívateľa najlepšie. Zariadenie je taktiež vhodné do kancelárskeho prostredia, stačí pripojiť klávesnicu a myš v plnej veľkosti a druhý displej pomocou USB-C.

Displej používa panely od spoločnosti LG, s ktorou Lenovo spolupracovalo na vývoji. Po spracovaní šiestich rôznych prevedení závesov a viac ako dvadsiatich rôznych variácií, Lenovo vytvorilo viaczložkový krútiaci mechanizmus závesu, ktorý zvláda záťaž počas záhybu. Očakáva sa, že počítač ThinkPad X1 Fold s operačným systémom Windows 10 bude k dispozícii v polovici roku 2020, pričom ceny by mali začínať od 2499 dolárov, verzia systému s Windows 10X bude k dispozícii neskôr.