Domov Novinky Prvé postrehy z telefónu Samsung Galaxy S6 Active

Prvé postrehy z telefónu Samsung Galaxy S6 Active

Zdielať

Spoločnosť Samsung predstavila nový smartfón, ktorý je pripravený odolať aj tým najťažším podmienkam, ktoré ho môžu postretnúť. Redaktori z androidcentralu ho ako prví mali možnosť krátkodobo vyskúšať a overiť si jeho funkčnosť po klasickej, ale aj odolnostnej stránke.

galaxy-s6-active-predok

Ako aj u predchádzajúcich modelov Galaxy sa model Active odlišuje len použitím väčšieho množstva plastu a gumy, aby bola zabezpečená jeho odolnosť voči nepriaznivým živlom vrátane vody a prachu. Vnútorné komponenty sú navlas rovnaké ako pri bežnom modeli S6, teda okrem batérie, ktorá bola zväčšená na kapacitu 3500 mAh, čo je nárast o 950 mAh oproti klasickému modelu.

galaxy-s6-active-zadné logo

Hlavným rozdielom je ale samotné telo, ktoré sa líši už spomínanými plastmi a gumou. Tlačidlá na prednej strane už nie sú kapacitné ako bolo typické pre sériu Galaxy, kde boli dve kapacitné tlačidlá a jedno fyzické. Hlavným dôvodom je lepšia odolnosť a ovládania v sťažených podmienkach či mokrými rukami. Displej je mierne zapustený do rámu z dôvodu ochrany obrazovky, čo celkom výrazne pomôže zabrániť nechcenému prasknutiu displeja.

galaxy-s6-active-predná strana

Plast obteká okolo hrán až na zadnú stranu, čím je zvýšená ochrana proti kvapkám pri daždi a zároveň pogumované vložky na rohoch zariadenia ponúknu lepšiu a istejšiu možnosť uchopenia telefónu do rúk. Tlačidlá napájania sú mierne zväčšené pre lepšiu hmatateľnosť. Nad tlačidlami hlasitosti sa nachádza tlačidlo Aktívny kľúč, ktoré si naprogramujete na spustenie ľubovolnej aplikácie, čo je celkom vítaná funkcia.

galaxy-s6-active-bočná strana

Na zadnej strane je kúsok kovu, ktorý lemuje okolie objektívu fotoaparátu a zároveň ho aj chráni. Jack na slúchadlá sa presunul do vrchnej časti telefónu, zatiaľ čo USB zostalo na spodnej strane. Gumenné klapky, ktoré zakrývali na predchádzajúcom modely Galaxy S5 Active otvory, na tomto modely S6 Active už niesu. Samsung Galaxy S6 Active je vyšší a širší ako klasický model S6, ale na prvý pohľad to vôbec nespozorujete.

galaxy-s6-active-fotoaparát

Telefón s 5,1“ Quad HD displejom je prachotesný, vodotesný  a nárazuvzdorný s certifikáciou IP68. O chod sa stará osemjadrový procesor Exynos spolu s 3 GB operačnej pamäte a operačným systémom Android 5.0 Lollipop.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:
Graf ceny produktu Samsung G920 Galaxy S6 32GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: AndroidCentral