Domov Novinky Prieskum: 60% Slovákov berie na dovolenku počítač

Prieskum: 60% Slovákov berie na dovolenku počítač

Zdielať

Šesť z desiatich používateľov mobilných počítačových zariadení si berú svoje prístroje na dovolenku. Väčšina slovenských a českých používateľov si už nedokáže predstaviť, že by dovolenku prežila bez internetu a vymožeností, ktoré im ich mobilné prístroje s prístupom na internet poskytujú.

ASUS UX303 01

Potvrdil to prieskum spoločnosti Intel, ktorý medzi viac ako 1200 používateľmi tabletov, notebookov a zariadení „dva v jednom“ na Slovensku a v ČR skúmal, do akej miery ovplyvňujú technológie ich spôsob trávenia voľných letných dní. Z hľadiska reálnej mobility najlepšie vychádzejú  tablety, ktoré si so sebou na cesty berú štyria z piatich majiteľov (80%). Obdobne je to pri zariadeniach „dva v jednom“, so sebou ich vozí 53% majiteľov. Ako najmenej mobilné z prieskumu spoločnosti Intel vychádzajú notebooky, ktoré cestujú s každým druhým majiteľom (50%).

HP Spectre x360 01

Do mužskej preferencie zariadení vyznačujúcich sa solidným výkonom, ako sú zariadenia „dva v jednom“ a notebooky, sa premieta, že muži aj na dovolenke zostávajú v intenzívnejšom kontakte so svojou prácou. Aj v dňoch zaslúženého oddychu pri vode alebo na horách pracuje 70% slovenských mužov, z toho takmer polovica (45%) uviedla, že veľmi často alebo často. Podiel občas pracujúcich žien je nižší, ale aj tak nadpolovičný (55,1%), 30% percent slovenských žien pracuje na dovolenke veľmi často alebo často.

Zdroj: TS