Domov Novinky Prichádza mesh systém Netgear Orbi WiFi 6 s podporou Wi-Fi AX

Prichádza mesh systém Netgear Orbi WiFi 6 s podporou Wi-Fi AX

Zdielať

Spoločnosť Netgear predstavuje ako prvý na trhu novú generáciu bezdrôtového mesh systému Orbi s podporou štandardu Wi-Fi 6. Novinka ponúka až štyrikrát väčšiu kapacitu siete, bezdrôtové pripojenie o kombinovanej rýchlosti 6 Gbps a pokrytie Wi-Fi signálom v rozsahu až 465 m2.

Mesh systém je navrhnutý tak, aby zodpovedal súčasným aj budúcim požiadavkám moderných domácností. Mnoho z nich je v dnešnej dobe vybavené množstvom smart zariadení s podporou širokopásmových aplikácií, ako je napr. 4K/8K streamovanie, kladúcich vysoké nároky na domácu sieť. Vďaka podpore Wi-Fi 6 majú používatelia teraz k dispozícii väčší počet streamov, ktoré zvyšujú kapacitu siete a poskytujú im tak rýchle a plynulé pripojenie pre všetky ich zariadenia v sieti. Mesh systém je vybavený trojpásmovou Wi-Fi technológiou FastLane 3 s 12-timi streamami, ktorá využíva vyhradený bezdrôtový 5 GHz kanál pre vzájomnú komunikáciu medzi routerom a satelitom.

Táto technológia v kombinácii s výkonným štvorjadrovým 2,2 GHz procesorom, najnovším Wi-Fi štandardom a technológiami MU-MIMO a Beamforming poskytuje spoľahlivé internetové pripojenie o kombinovanej rýchlosti až 6 Gbps bez ohľadu na počet pripojených zariadení. Špičkové pokrytie celej domácnosti v rozsahu až 465 m2 obstaráva osem vysoko výkonných antén so zosilňovačmi, umiestnených v routeri aj satelite. Súčasťou oboch zariadení je aj štvorica gigabitových enthernetových LAN portov a jeden 2,5 Gbps WAN port (router). Jednoduché nastavenie a správu mesh systému zabezpečuje mobilné aplikácie Netgear Orbi. Jej prostredníctvom používateľ získava prehľad o stave jeho domácej siete a pripojených zariadení s možnosťou ich vzdialenej správy, vrátane vytvorenia siete pre hostí a testu rýchlosti pripojenia. Systém je tiež kompatibilný so službami Amazon Alexa a Google Assistant. Treba dodať, že odporúčaná koncová cena je 699,99 dolárov.