Domov Novinky Prichádza konzola Xbox One S v predaji od 2. augusta

Prichádza konzola Xbox One S v predaji od 2. augusta

Zdielať

Minulý mesiac spoločnosť Microsoft predstavila nového člena rodiny Xbox One – konzolu Xbox One S a dnes s potešením oznamuje, že netrpezlivo očakávaná verzia konzoly Xbox One S 2 TB sa dostane v limitovanom počte na pulty obchodov vo vybraných krajinách 2. augusta.

Xbox One S TransBG

Je to najkompaktnejšou Xbox konzolou doteraz, je o 40% menšia ako pôvodná verzia Xbox One a má zabudovaný napájací adaptér. Pre zvýšenú prístupnosť sa presunul jeden z trojice USB portov a tlačidlo na párovanie ovládačov na prednú stranu a pribudol aj IR senzor.

Okrem nového vzhľadu je jedinou a prvou konzolou umožňujúcou sledovať filmy na Blu-ray a streamovať video v rozlíšení 4K Ultra HD s podporou High Dynamic Range (HDR). To znamená, že si používateľ užije obľúbené seriály a filmy v najrealistickejšej podobe. Xbox One S sa dodáva s novým bezdrôtovým Xbox ovládačom vybaveným novými úchopmi pre zvýšený komfort, lepším bezdrôtovým vysielačom a podporou Bluetooth.

Microsoft Xbox One

Nový ovládač bude možné zakúpiť samostatne za 59,99 eura takisto od 2. augusta. Všetky hry, príslušenstvo a služby na Xbox Live sú kompatibilné s novou konzolou Xbox One S. Konzola Xbox One S 2 TB bude dostupná v limitovanom počte vo vybraných krajinách, vrátane Slovenska, za 399 eur od 2. augusta. Pre tých, ktorí sa obzerajú po konzole s iným pevným diskom, Xbox One S bude k dispozícii aj vo verzii s 1 TB za 349 eur a 500 GB za 299 eur.

Zdroj: Microsoft