Domov Novinky Chcete zabaviť teenegera? Kúpte kolonožku alebo dron

Chcete zabaviť teenegera? Kúpte kolonožku alebo dron

Zdielať

Podľa prieskumu sú fenoménom tohto leta medzi školákmi a študentmi kolonožky alebo hoverboardy, ktorých predaj bol oproti jari päťnásobný. Hitom sú aj drony alebo kvadrokoptéry s kamerou, keďže ich ceny za ostatné roky dramaticky klesli.

Hoverboard

Ide o najnovší fenomén medzi školákmi a študentmi. Kolonožka (hoverboard alebo balančné vozidlo) pripomína segway, jediný rozdiel je v tom, že nemá žiadne riadidlá. Dve kolesá poháňané motorom spojené plochým stupienkom fungujú na systéme mikročipov a gyroskopov, ktoré zabezpečujú rovnováhu – senzory pod každou nohou bezpečne rozpoznajú, kam jazdec práve prenáša váhu a podľa toho ide kolonožka dopredu, cúva alebo sa otáča. Motory poháňa batéria s rýchlym nabíjaním (menej ako dve hodiny), ktorá má výdrž približne 20 km. Maximálna rýchlosť jazdy sa pohybuje okolo 16 km/h.

Dron

Štandardnú kolonožku zoženiete už od 370 eur, offroad verzia bude stáť okolo 600 eur. Pokiaľ je záujemca skôr technický typ, nadchne ho vlastný dron/kvadrokoptér s kamerou. Ovládanie dronu vyžaduje istý cvik, je preto pravdepodobné, že dieťa spoľahlivo zabaví seba na niekoľko týždňov. Dron možno ovládať prostredníctvom tabletu alebo smartfónu cez USB. Pokiaľ má zabudované GPS, či ľubovoľne nastaviť výšku letu.

Zdroj: Internet