Domov Novinky Prečo by mala byť vaša voľba práve Microsoft Edge?

Prečo by mala byť vaša voľba práve Microsoft Edge?

Zdielať

Pokiaľ ste majiteľ úplne nového zariadenia s operačným systémom Windows 10, určite ste si všimli nového prírastku, respektíve novej náhrady prehliadača Internet Explorer, ktorou je prehliadač Microsoft Edge. Aj keď by sa mnohí používatelia staršieho predchodcu tohto browsera zhodli na tom, že Internet Explorer mal svoje neprehliadnuteľné chyby a nevedel ponúknuť také množstvo prispôsobení, nastavení a noviniek, ako konkurenčné prehliadače (Mozilla Firefox, Google Chrome a podobne). Ale Microsoft Edge určite nie je len monotónnym pokračovaním prehliadača Explorer. Má totiž možnosť ponúknuť aktuálne to, čo ostatné prehliadače len v malej miere v porovnaní s ním – a to konkrétne absolútnu rýchlosť prehliadania a zobrazovania výsledkov.

Microsoft_Edge

Nevýhodou je vizuálne prispôsobenie a to najmä panel záložiek, ktorý sa mnohým ani doteraz presne nepodarilo pochopiť z pohľadu nastavení. Ale pokiaľ patríte do skupiny používateľov, ktorí patria medzi tých skúsenejších a stránky ste teda zvyknutý vyhľadávať pomocou rýchleho zadania začiatočných písmen názvu stránky, prevedenie panelu záložiek Vám vôbec nebude prekážať.

Ale samozrejme, všetky funkcie zahrňuje i bočný panel a to revolučne, na jednom mieste. To sa týka záložiek, stiahnutých súborov i nastavení. Takže pokiaľ oceňujete na browseri najmä rýchlosť, okamžité zobrazenie, vpisovanie poznámok priamo do stránok a kvalitné plynulé scrollovanie stránok s pohyblivými objektmi i bez, tak potom Microsoft Edge bežiaci vo Windows 10 je pre Vás tá správna voľba.

Zdroj: Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno