Domov Novinky Porovnanie rozmerov: iPhone 12 vs staršie generácie

Porovnanie rozmerov: iPhone 12 vs staršie generácie

Zdielať

Ako iste viete, iPhone 12 má iné rozmery v porovnaní s predchodcami. Spoločnosť Apple upravila dizajn a pri dvoch variantoch zväčšila uhlopriečky.

Často sa nás pýtate, aký je reálny veľkostný rozdiel. Vďaka nasledujúcim grafikám vám to ukážeme. Začnime tým najmenším zariadením zo všetkých. Ako môžete vidieť, v priamom porovnaní sa nachádza medzi miniatúrnym iPhonom SE (2016) a iPhonom SE (2020). Displej má napriek tomu uhlopriečku 5,4″, čo zabezpečí veľa zábavy a pohodlné ovládanie. Trúfneme si povedať, že pri iPhone 12 mini vám postačí aj jedna ruka na to, aby ste dočiahli na druhú stranu uhlopriečky (tak ako sme na to boli v minulosti zvyknutí). Novinku ocenia aj používatelia, ktorí majú kratšie prsty. Za nás super krok.

Pokiaľ sa pozrieme na 6,1″ iPhone 12 a iPhone 12 Pro, rozmery sú na vlas rovnaké. Zariadenie je len o trochu väčšie ako iPhone 11 Pro (5,8″) a výrazne menšie než iPhone 11 (6,1″). Ak ste boli zvyknutí na minuloročnú vlajkovú loď s 5,8″ displejom, nič sa pre vás nezmení, no uhlopriečka narastie. Skvelé riešenie pre masy a ideálny kompromis medzi 5,4″ a 6,7″ verziou. Na záver tu máme vrchol ponuky s názvom iPhone 12 Pro Max. Tento model bude k dispozícii so 6,7″ displejom, čím nahrádza iPhone 11 Pro Max so 6,5″ displejom. Keď vezmeme do úvahy to, aký bol obrovský práve minuloročný model, medzigeneračné zväčšenie už môže byť pre niekoho nepohodlné. Sme však presvedčení o tom, že väčšine fanúšikov tejto verzie to prekážať nebude.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno