Domov Novinky OS X 10.9 Mavericks zdarma aj s novinkami

OS X 10.9 Mavericks zdarma aj s novinkami

Zdielať

Mac-OS-X-Mavericks-LogoApple počas WWDC predstavil ďalšiu verziu operačného systému – OS X 10.9 Mavericks. Vývojári však usilovne pracovali a vydávali novšie testovacie zostavy, ale teraz je pripravený pre širokú verejnosť. Stiahnuť si ju budeme môcť úplne zadarmo.

Nový Mavericks prichádza hlavne s energický úspornejšími technológiami viac z batérie a technológie na podporu vyššieho výkonu prinášajú väčšiu rýchlosť a odozvu. Novinkou v OS Mavericks je taktiež aplikácia iBooks, ktoré už dlho poznali užívatelia iPhone a iPadu. Do počítačov Mac s novým operačným systémom dorazí aj aplikácia Mapy. Inovácii sa dočkali aj klasické aplikácie ako Safari, Finder či Kalendár.

Craig Federighi povedal: „Začala nová éra počítačových systémov Apple, v ktorej sa operačný systém bude dodávať zdarma“.  Každý kto používa či už Leopard či Snow Leopard môže zdarma stiahnuť OS Mavericks. OS X Mavericks podporuje počítače ako sú iMac a MacBook Pro z roku 2007; MacBook Air, MacBook a Mac Pro z roku 2008 i Mac mini z roku 2009.

Zdroj: Online vysielanie