Domov Novinky Orange zvyšuje 4G pokrytie – pokrýva vyše 71% obyvateľov

Orange zvyšuje 4G pokrytie – pokrýva vyše 71% obyvateľov

Zdielať

Orange pokračuje v rozširovaní svojej 4G siete. Od tohto roka si rýchly mobilný internet v 4G sieti môžu užívať obyvatelia v ďalších nových lokalitách, pokrytie pribudlo v dvoch mestách a 238 obciach. Výhody rýchlej mobilnej siete si tak v súčasnosti môže užívať už 71,1% obyvateľstva SR. Do konca roka operátor plánuje svoju 4G sieť sprístupniť pre 80% populácie.

Orange Logo

Kým na konci roka 2015 bolo pokrytie 4G sieťou od Orangeu v 318 obciach, dnes je ich už o 238 viac. Svoje 4G pokrytie Orange posilnil najmä v obciach na východnom Slovensku, z miest pribudli Turany a Gabčíkovo. Orange spustil komerčnú prevádzku svojej 4G siete v júli 2014. Za dva roky pokrýva celkovo 139 miest a 556 obcí, čo tvorí približne tri štvrtiny populácie Slovenska, pričom celkové pokrytie vysokorýchlostného mobilného internetu, teda 3G aj 4G siete, prekročilo 95% populácie Slovenska.

Orange_pokrytie2G_3G_4G_20160630

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Slováci tak vďaka rýchlemu mobilnému internetu od Orange môžu zdieľať svoje zážitky s blízkymi aj počas dovoleniek či už na horách, pri vodných plochách alebo na festivaloch. Štvrtá generácia technológií mobilnej komunikácie prináša okrem mobilného prístupu na internet aj herné služby či mobilnú TV s vysokým rozlíšením. Dôležitý zápas či večerné správy si tak zákazníci môžu bez problémov pozrieť kdekoľvek sa práve nachádzajú. Aby čo najlepšiu skúsenosť s mobilným internetom v 4G sieti ponúkol všetkým svojim zákazníkom, intenzívne pracuje na ďalšom budovaní kvalitného pokrytia. Do konca tohto roka ním plánuje pokryť 80% populácie.

Zdroj: Orange