Domov Novinky Orange a Telekom budú využívať nový model spolupráce

Orange a Telekom budú využívať nový model spolupráce

Zdielať

Telekomunikační operátori budú zdieľať svoje optické siete na báze prístupu k partnerskej sieti technológiou GPON čo znamená flexibilnejší prístup a rozhodne prínos pre zákazníkov.

Spolupráca s ostatnými hráčmi na trhu, vrátane zdieľania existujúcej infraštruktúry je jedným z pilierov a spôsobov, ako v dnešnej situácii napĺňať snahy o udržateľný rast. Dohoda oboch operátorov znamená, že toto vzájomné zdieľanie optických sietí od decembra bude prospešné pre zákazníkov a každý z operátorov bude môcťponúkať služby aj na partnerskej sieti a tým rozšíriť pokrytie služieb a ich dostupnosť pre čo najširšiu skupinu zákazníkov. Uzavretá dohoda medzi operátormi je tiež dobrá príležitosť ako efektívne využiť a prevádzkovať existujúce aj v budúcnosti vybudované optické siete.

Nový model prináša vyššiu flexibilitu pri tvorbe rýchlostných profilov nových produktov, lepšie parametre, ale aj zefektívnenie procesov napríklad pri inštalácii koncového zákazníka. Riešenie však predstavuje najmä ďalšie posilnenie v oblasti fixného internetového pripojenia a zvýšenie dostupnosti kvalitného vysokorýchlostného internetu pre ešte väčší počet obyvateľov Slovenska spolu s vyšším zákazníckym komfortom. Podobné dohody operátorov o zdieľaní sietí by sme rozhodne ocenili aj pri mobilnej sieti. Aký bude neskorší vývoj? Pridajú sa aj iní hráči na trhu vo fixnom pripojení a vznikneú aj nové dohody pri budovaní mobilných sietí? Uvidíme časom…

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno