Domov Novinky Oppo R7 a R7 Plus skrývajú v kovovom tele solídny výkon

Oppo R7 a R7 Plus skrývajú v kovovom tele solídny výkon

Zdielať

Čínska spoločnosť Oppo sa pomaly začína presadzovať aj na európskom trhu a ani u nás na Slovensku nie je úplne neznámou značkou. Pre náročný európsky trh ale treba niečo viac ako lacný telefón, práve preto novinky R7 a R7 Plus majú vysoký výkon, kvalitné spracovanie a aj niečo navyše. Ako sa hneď na prvý pohľad môže zdať, verzia Plus má po vzore ostatných výrobcov väčší displej s podobnými parametrami ako základná R7 verzia.

oppo r7

Veľkým lákadlom bude rozhodne spracovanie a použité materiály, veď podľa výrobcu až 90% unibody konštrukcie je vyrobeného z horčíkovo-hliníkovje zliatiny. Nemusíme mať starosti ani o nepohodlné držanie, rohy sú zaoblené pre pohodlné držanie. Obe zariadenia obsahujú osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 a 3 GB operačnej pamäte. Líšia sa samozrejme dispejom, menší R7 obsahuje 5“ AMOLED Full HD displej, ktorého bude kryť 2.5D odolné sklíčko, zatiaľ čo jeho braček R7 Plus dostal veľký, 6“ displej taktiež s Full HD rozlíšením.

Čo sa týka vnútornej pamäte, R7 poskytne 16 GB a R7 Plus až 32 GB vnútorné úložisko, obe si ale rozšírite pomocou microSD karty, čím sa ale pripravíte o druhý slot na SIM kartu. Ani na fotoaparáte sa nešetrilo, 13 MPx snímač so sveteľnosťou optiky f/2.2 neznie vôbec zle. R7 poskytne aj automatické fázové ostrenie a LED diódu, R7 Plus pridá dokonca laserové ostrenie a duálnu LED diódu. Senzor na R7 Plus je dokonca vyrobený novou RGBW technológiou, ktorá obsahuje spolu s červenou, zelenou a modrou aj bielu bunku, vďaka čomu sa dá získať viac svetla s oveľa menším šumom.

oppo r7 plus

Batéria dostala kapacitu 2320 mAh, respektíve 4100 v prípade modelu Plus. Ten má aj ako bonus na zadnej strane čítačku odtlačkov prstov. Obe zariadenia by mali prísť s najnovším Androidom 5.1 Lollipop, ktorý výrobca obohatil o vlastnú nadstavbu ColorOS 2.1. Smaozrejmosťou je aj LTE Cat.4. Na čínskom trhu sa už dajú objednať, celosvetovo prídu na trh v polovici júna. Cena bola stanovená po prepočte na 362 eur v prípade R7, na R7 Plus si musíte pripraviť 435 eur.

Zdroj: GSMarena