Domov Novinky LG vyrobilo 55“ displej s hrúbkou pod 1 milimeter

LG vyrobilo 55“ displej s hrúbkou pod 1 milimeter

Zdielať

Nedávno prichádzali na trh prvé plazmové a LCD obrazovky, ktorých hrúbka bola výrazným pokrokom oproti starým CRT displejom. Odvtedy technológie pokročili a teraz tu máme rôzne technológie, ktoré hrúbku a kvalitu dokážu posunúť o niekoľko levelov vyššie. LG je popredným výrobcom zobrazovacích panelov, čo len dokazuje najnovším počinom, keď vyrobilo 55“ OLED panel s hrúbkou neuveriteľných 0,97 mm.

lg oled displej

To ale nie je jediný zaujímavý parameter, taktiež aj hmotnosť je len 1,9 kg. Spolu so špeciálnym zadným panelom je možné pripevniť obrazovku na stenu pomocou magnetickej farby. Kedže ide o OLED technológiu, poskytuje úžasnú kvalitu obrazu, ktorá prekonáva aj najkvalitnejšie IPS displeje a vďaka možnosti úplne vypnúť podsvietenie majú aj nižšiu spotrebu. Táto technológia má aj háčiky, ktoré jej zatiaľ nedovoľujú plošné nahradenie konvenčných LCD panelov.

Klasické OLED panely od spoločnosti LG majú hrúbku okolo 4,3 mm, čo je v porovnaní s týmto prototypom vyše štvornásobne viac. Je teda jasné, že táto technológia má veľkú budúcnosť. Už dnes sa používa pri niektorých menších zariadeniach, ako sú smartfóny (AMOLED displeje) a smart hodinky (Apple Watch). Dokonca sa hovorí o nasadení v ďalšom iPhone, čo by len potvrdilo nastupujúcu dominanciu OLED panelov. O pár rokov teda možno očakávať televízory, ktoré nebudeme vešať na steny pomocou konzol, ale jednoducho ich nalepíme alebo prichytíme magnetickou silou.

Zdroj: Yonhnapnews