Domov Novinky Ohybný Huawei Mate X2 sa bude zatvárať „dovnútra“

Ohybný Huawei Mate X2 sa bude zatvárať „dovnútra“

Zdielať

Napriek pretrvávajúcim problémom skoro na všetkých frontoch sa čínskemu Huawei darí veľmi dobre a ich chystané špičkové modely by sa nemali oneskoriť.

Očakávame, že séria Mate 40 bude predstavená na jeseň tak, ako je to u výrobcu zvykom a prinesie výkonné procesory Kirin, o ktorých sme už informovali. Okrem toho by mal výrobca pracovať aj na novom skladacom (ohybnom) smartfóne, ktorý sa má podľa informácií podstatnej zmeny – ohybný displej by sa mal zatvárať do vnútra podobne ako pri Samsung Galaxy Fold 2. To je pritom zmena oproti prvej generácii. Uniknuté informácie sú od leakerov Evana Blass a Rossa Younga. Keďže v minulosti sa používatelia v mnohom zhodovali s realitou pri predstavení, je veľmi pravdepodobné, že odhalené informácie sa potvrdia.

Pripomeňme, že displeje budú od BOE a Samsungu. Viac detailov (napríklad o výbave hardvéru) zatiaľ známe nie sú, čo je aj vzhľadom k nejasnému dátumu predstavenia zrejmé. Zatiaľ nie je ani potvrdené, či toto zariadenie bude predstavené na jeseň/zimu tento rok, alebo až na budúci rok 2021.Evan Blass zverejnil plánované kódové meno – Teton. Uvidíme, aká bude aj celková cena a dostupnosť, či sa zníži a viac sa priblíži bežným spotrebiteľom, nakoľko zatiaľ ohybné smartfóny neboli verejnosti cenovo dostupné (a boli extrémne drahé).

Zdroj: GCh

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno