Domov Novinky Ochrana otlačkov na iPhone 5S prelomená

Ochrana otlačkov na iPhone 5S prelomená

Zdielať

iPhone-5S-odtlacoTáto ochrana na nových iPhone 5S mala byť bezpečná a neprekonateľná. No po dnešnom dni je veľmi otázne či tomu tak bude, kedže Apple sľuboval komfort pri ich identifikácii. 

Hackerský spolok Chaos Computer Club (CCC) zverejnil video, kde je vidieť ako oklamali identifikáciu na iPhone 5S. Je možné otlačok vyrobiť z detailnej fotoreprodukcie odtlačku prsta a následnou úpravou povrchu.  Stačí na to laserová tlačiareň s rozlíšením 1200 DPI, priehľadná fólia a telové mlieko. Jedinou novinkou nového senzora je tak jeho vyššie rozlíšenie.

Apple bojuje s viacerými nedostatkami a ďalšou je chyba v iOS 7 , ktorá dovoľuje telefonovať aj napriek tomu, že máte nastavené heslo, alebo falošnú identifikáciu otlačkom.

Stačí len opakovanú sekvenciu kliknutí a iPhone sa odomkne, podobne ako sa to stávalo aj v minulosti.

Zdroj: Theverge.com

Zdielať
Predchádzajúci článokLG predstavil netradičný Phablet
Nasledujúci článokSamsung Galaxy S4 dostáva aktualizáciu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno