Domov Novinky Nový tablet Samsung Galaxy Tab A ponúkne S Pen

Nový tablet Samsung Galaxy Tab A ponúkne S Pen

Zdielať

Najnovšie tablety od spoločnosti Samsung nadväzujú na úspešnú sériu Galaxy Tab 4. Tešiť sa môžeme na rôzne vylepšenia, ktoré sa týkajú či už samotného hardvéru, alebo aj softvéru. Kvalitne spracované telo hrúbky len 7,5 mm ponúkne toho naozaj dosť, hoci niektoré vlastnosti rozhodne nepotešia.

samsung galaxy tab a 01

Hlavnou zmenou je zavrhnutie širokouhlého formátu displeja 16:9, ktorý je v najnovšom tablete 4:3. Tento pomer strán je čím ďalej tým viac populárnejší, pretože prináša väčšie pohodlie pri prezeraní webu a písaní emailov. Veľkosť TFT displeja je 9,7“, ktorý dostal rozlíšenie 1024×768 pixelov, čo je málo na takú veľkú uhlopriečku a aj na cenu zariadenia.

Výrazným vylepšením je aj možnosť kúpy verzie s S Penom, ktoré možno poznať zo smartfónov rady Galaxy Note. Toto multifunkčné pero dokáže vo veľkej miere zjednodušiť prácu s tabletom, kedže ho možno používať ako klasickú myš s počítačom. S Pen a pomeru strán 4:3 bol prispôsobený aj najnovší Android 5.0 Lollipop, ktorý poskytne intuitívne a jednoduché ovládanie.

samsung galaxy tab a 02

Dôraz výrobca kládol na softvérovú výbavu, medzi ktorou nájdeme viacero nových funkcii, medzi ktoré patrí Smartly connected na prepojenie s TV, Side Sync 3.1 na synchronizovanie údajov z viacerých zariadení či Detský režim, ktorý prispôsobí celý tablet podľa predstáv najmenších.

Základom tabletu je štvorjadrový procesor s jadrami Cortex-A53 taktovanými na 1,2 GHz. Operačná pamäť dostala kapacitu 1,5 GB, resp. 2 GB v závislosti od verzie. Vnútorná pamäť s kapacitou 16/32 GB bude ľahko rozšíriteľná o microSD kartu až do 128 GB. Použitý hlavný fotoaparát s rozlíšením 5 MPx a automatickým zaostrením si poradí aj so sekvenčnými zábermi a batéria by podľa výrobcu mala vydržať až 10 hodín nepretržitej prevádzky.

Na prednej strane zase nájdeme malý 2 MPx fotoaparát. Tablet sa bude predávať v troch verziách: model s Wi-Fi za cenu 309 eur, LTE model za 369 eur a za Wi-Fi verziu spolu s S Penom zaplatíte 359 eur. Dostupné budú v máji tohto roka.

Zdroj: TS