Domov Novinky Nový, štíhly, 12 palcový MacBook a MacBook Air zrejme už čoskoro

Nový, štíhly, 12 palcový MacBook a MacBook Air zrejme už čoskoro

Zdielať

Apple logNový príspevok na Weiphone odhalil množstvo  detailov o pripravovaných plánoch Apple pre svoje notebooky MacBook, rovnako ako niektoré podrobnosti o iWatch iniciatívach. Autor príspevku už v minulosti priniesol legitímne úniky hardvéru a fotky.

Autor píše o nadchádzajúcej MacBook Pro línii, rovnako ako aj o 12 palcovom notebooku, ktorý už skôr predpovedal, čo naznačuje, že budúce MacBooky by mohly byť uvoľnené bez montáže ventilátora a s prepracovaným trackpadom. Čitateľ MacRumors poskytol súhrnný preklad jeho príspevku:

1. Aktualizácia MacBook Air príde už čoskoro; MacBook Pro aktualizácia nepríde až do septembra.
2. Opisuje nový 12 palcový notebook bez montáže ventilátora. Dodáva sa s novým trackpad dizajnom, ktorý neobsahuje mechanické tlačidlo, rovnako ako na súčasných MacBook.
3. Apple iWatch neexistujú, lebo sú stále vo fáze prototypu, takže jeho oznámenie nepríde v blízkej dobe.

MacBook_Air_linia

Prvé správy, ktoré sa  objavili už v októbri na stránke MacRumors,hovorili o tom  že Apple uvoľní 12 palcový MacBook s Retina Displejom najskôr rok:

Očakávame, že bezprecedentný 12 palcový model sa môže pochváliť aj prenositeľným 11 palcový modelom, a produktivitou s 13 palcovým modelom. Displej s vysokým rozlíšením ponúkne tiež vynikajúci vizuálny zážitok Retina MacBook Pro. Ponuka bude pravdepodobne ľahšia a tenšia než existujúce MacBook Air.

Trackpad dizajn, ktorý autor opisuje, môže súvisieť s nedávnym patentom Apple, ktoré opisuje beztlačitdlový trackpad, ktorý využíva rad senzorov a pohon, ktorý napodobní funkciu a hmatovú spätnú väzbu na aktuálnom trackpade. Autor príspevku tiež komentuje Apple inteligentné hodinky s tým, že sú v prototypovej fáze a je pravdepodobné, že čoskoro uvidíme ich oficiálne predstavenie. To je v súlade s ostatnými informáciami, ktoré hovoria o dátume vydania koncom roka 2014.

Zdroj: MacRumors