Domov Novinky Nový iPhone 7: Bude to krok späť?

Nový iPhone 7: Bude to krok späť?

Zdielať

Termín odhalenia najnovšej vlajkovej lode spoločnosti Apple sa nezadržateľne blíži a ako vždy, Apple prinesie množstvo noviniek. Spolu s blížiacim sa odhalením zaplavuje internet množstvo informácií, ktoré ukazujú, ako by malo najnovšie zariadenie vyzerať a aké by malo mať špecifikácie.

iphone7concept1

Množstvo z takýchto uniknutých správ sa v minulosti ukázali ako pravdivé, no najúspešnejšie boli vždy práve tie, ktoré sa dostali von len niekoľko dní či týždňov pred vydaním nového zariadenia. Podľa určitých zdrojov by sa malo odhalenie uskutočniť na prelome prvej a druhej polovice septembra, no predobjednávky by sa mali spustiť už deviateho.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že nový iPhone 7 by mal byť vodotesný. Táto zmena je veľmi vítaná, no o to viac pravdepodobná, ak vezmeme do úvahy fakt, že posledné iPhony sa od svojich predchodcov líšili tenším telom alebo väčším displejom. Teda vždy to boli trendy, ktoré pasovali na vtedajší trh a potešili mnoho fanúšikov a práve vodotesnosť je vec, ktorú ocení asi každý. No spolu s vodotesnosťou prichádzajú na rad aj veci, ktoré zmažú človeku úsmev z tváre. Je totiž pravdepodobné, že najnovší iPhone nebude vyrobený z kovu.

Ak ste fanúšikom značky Apple alebo máte prehľad vo svete IT, určite ste zaregistrovali aj reči o tom, že Apple chcelo odstrániť jack na slúchadlá za účelom spraviť iPhone ešte o milimeter tenší, ako je doteraz. Vyzerá to tak, že klasický jack na slúchadlá bude v novom iPhone odstránený úplne. Nahradiť by ich mali bezdrôtové bluetooth slúchadlá. Toto môže trocha pripomínať časy, kedy ste museli mať pre mobilný telefón vhodné príslušenstvo, pretože každý výrobca mal iné koncovky.

iphone7concept3

Ak si pri zhone pred cestovaním zabudne používateľ slúchadlá doma, bude si musieť cestu užiť bez slúchadiel v ušiach. Bluetooth slúchadlá majú malú výdrž batérie, tak ak je cesta dlhšia ako niekoľko desiatok minút, časť cesty sa zrejme bez nich budete musieť zaobísť tak či tak. Jedinou, no obrovskou výhodou úplne bezdrôtových slúchadiel je to, že sa nezamotávajú.

Dychberúcou novinkou by malo byť odstránenie domovského tlačidla. Ak je niečo pre iPhony typické a špecifické (ak nerátame logo na zadnej strane), je to práve jeho domovské tlačidlo kruhového tvaru, ktoré má samozrejme aj množstvo odporcov práve kvôli tomu, že zaberá veľa miesta. Už v minulosti sa diskutovalo o tom, že tlačidlo by malo zmeniť tvar na obdĺžnikové a tak celkovo zariadenie zmenšiť na výšku, no tieto veci sa ukázali ako nepravda. Domovské tlačidlo by mohlo byť nahradené technológiou force touch a rozoznávanie odtlačkom prsta by mohlo byť presunuté na displej. Najnovšie patenty spoločnosti taktiež ukazujú aj to, že firma pracuje na dvojšošovkovom fotoaparáte a dokonca aj na bezdrôtovom nabíjaní.

iphone7concept2

Čo sa týka výkonu, tak najnovší iPhone 7 by mal disponovať 2 GB RAM a šepká sa, že iPhone 7 plus by mal disponovať až 3 GB RAM. Dva gigabajty sú pre iOS viac, ako postačujúce, pretože má omnoho lepšiu správu pamäte ako Android. Už pri 1 GB mal iPhone výkon na vysokej úrovni, no trojnásobok už vyzerá byť ako prežitok. Na pripojenie do siete ak počítaču by mal byť použitý konektor USB typu C rovnako, ako pri MacBooku.

Toto všetko sú však len dohady a čo naozaj prinesie iPhone 7 zatiaľ ostáva záhadou. Na pamäti majme hlavne to, že sa jedná o úplne nový model a Apple bude chcieť zaujať trh na plnej čiare. Dianie ohľadom iPhone 7 ostávame sledovať aj naďalej a o novom dianí vás budeme priebežne informovať.

Takmer všetky oficiálne fotografie iPhonov a iPadov majú čas nastavený na 9:41, pretože Apple vie, že k najväčším odhaleniam produktov nastáva asi v 40. minúte prezentácie a chcú, aby ľudia mali približne presný čas na svojich hodinkách presne v moment, kedy sa ukáže obrovská fotografia nového zariadenia a práve v čase 9:41 ráno Steve Jobs začal odhalenie nového iPhonu.

Zdroj: GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno