Domov Novinky Nový desaťjadrový procesor od MediaTeku odhalený

Nový desaťjadrový procesor od MediaTeku odhalený

Zdielať

Taiwanská spoločnosť MediaTek, zaoberajúca sa výrobou mobilných SoC, oficiálne predstavila na konferencii tajný čipset MT6967 (Helio X20), o ktorom sme nedávno informovali. V počte jadier si môže výrobca pripísať prvenstvo, bude to ale taká hitparáda aj na poli výkonu?

MediaTek MT6595M

Naďalej sa môžeme tešiť na podporu až 25MPx snímačov a technológiou Native3D 2.0 môžete odfotiť aj obrázky s treťou dimenziou. Nie je všetko ale tak krásne, ako by sa mohlo zdať. Oproti konkurencii bohužiaľ podporuje len staršie pamäte RAM LPDDR3 s maximálnou pracovnou frekvenciou 933 MHz, keď sa už masovo produkujú SoC s podporou LPDDR4 a taktami okolo 1600 MHz. Oproti konkurencii, ktorá brázdi internet na sieťach LTE Cat.9, s MediaTekom sa na ne pozriete len so starším LTE Cat.6.

MediaTek_HelioFamily_01

Vzhľadom na použité technológie čipset pravdepodobne nájdeme skôr v lacnejších vlajkových lodiach čínskych výrobcov, keďže napriek desiatim jadrám nepôjde o najvýkonnejší čip, aj keď surový výkon procesora bude určite ohromujúci. Do výroby sa MT6967 dostane v lete tohto roka.

Zdroj: PhoneArena, GizChina