Domov Novinky Na internet unikol Gionee Elife E8

Na internet unikol Gionee Elife E8

Zdielať

Čínska spoločnosť Gionee, ktorú si možno pripomenúť telefónom s veľmi nízkou hrúbkou, pripravuje nový telefón. Certifikáciou TEENA teraz prešiel nový model Elife E8, ktorý bude nástupcom predvlaňajšieho tabletofonu Elife E7. Ponúkne 6“ displej, veľkú batériu a lepšie zabezpečenie vďaka čítačke odtlačkov prstov.

Gionee_Elife_E8_01

Oproti svojmu predchodcovi s 5,5“ IPS displejom s Full HD rozlíšením tu veľkosť aj rozlíšenie stúpli na 6“ AMOLED s rozlíšením 2560×1440 pixelov (Quad HD). Celkové rozmery zariadenia sú potom 164×82×9,6 mm a hmotnosť je 207 gramov, čo je už dosť veľa.

Vďaka väčšej hrúbke sa bude tabletofón lepšie držať v ruke a zostane miesto aj pre väčšiu batériu, ktorá má kapacitu 3520 mAh. Ako už je z obrázku vidieť, zadná strana obsahuje veľkú mriežku pre reproduktor, čítačku otlačkov prstov pripomínajúcu „home button“ na Apple zariadeniach, fotoaparát s nešpecifikovanými parametrami a sekundárny mikrofón.

Gionee_Elife_E8_02

Základ telefónu tvorí zatiaľ nešpecifikovaný procesor s taktom jadra na 2 GHz a 3 GB RAM. Konektivita je bežná – TD-LTE, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Operačný systém je Amigo OS, čo je nadstavba firmy Gionee založená na Androide 5.0 Lollipop. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: GizChina, TEENA