Domov Novinky Nový Build Windows 10 – čo priniesol a ako sa pridať do...

Nový Build Windows 10 – čo priniesol a ako sa pridať do Fast Ring?

Zdielať

Microsoft spustil prostredníctvom Windows Update nový build s označením 10525 a pridal tak niekoľko nových prídavkov do OS Windows 10. Táto aktualizácia vyšla iba pre skupinu ‚Fast Ring‘ do ktorej sa môžete tiež pridať a dostávať tak pravidelnejšie updaty Microsoftu.

Windows 10 Fast ring 01

Je možné, že sa nachádzate v ‚Slow Ring skupine a nebudete tak môcť update ani vyskúšať a ani poskytnúť spätnú väzbu Microsoftu o stabilite systému. Ako sa pridať do tejto kategórie? Navštívte Nastavenia -> Update & Security -> Advanced Options -> Windows Update -> Fast Ring zo Slow Ring.

Windows 10 Fast ring 02

Update sa týkal najmä zmeny farby väzby, či súboru farieb pre Štart, Action Center, Hlavný panel a titulný panel. Používateľ si môže vybrať ľubovoľnú farbu, ktorá zodpovedá predstavám. Štandardne je táto funkcia vypnutá, no je možné ju zapnúť cez Nastavenia -> Personalizácia -> Farby.

Windows 10 Fast ring 03

Do Windowsu 10 bola pridaná funkcia správcu pamäte, resp. je dostupná pod názvom Compression Store, čo je kolekcia komprimovaných stránok.  Využíva sa to najmä vtedy, ak Manager vidí, že je pamäť takmer plná, tak stránkuje, komprimuje namiesto toho, aby ukladal niečo na disku.

Update Windows 10

Znižuje to využitie pamäte pre jednotlivé aplikácie a preto je možné v reálnom čase mať na Windowse 10 spustených viacero aplikácii. Compression store je uložený v systémových aktívnych procesoch. Je možné sledovať v správcovi úloh, systémový proces (zrejme svchost.exe) zaberá viac pamäte, ako doteraz.

Zdroj: neowin