Domov Novinky CM Backup – aplikácia na zálohovanie dát v cloude

CM Backup – aplikácia na zálohovanie dát v cloude

Zdielať

Do rodiny výrobkov softvérov značky Cheetah Mobile prišiel nový užitočný prírastok a to konkrétne takzvaný CM Backup.  Z prvého pohľadu si možno každý povie, že ide o jednu zálohovaciu aplikáciu z tisícov mnohých ďalších. Ale ako to už pri značke CM je, vždy na rozdiel od konkurencie niečo jedinečné ponúkne.

CM_Backup

V prvom rade je to určite praktické ovládanie, ktoré padne užívateľovi smartfónu priamo do ruky. Ako druhé zaujme kapacita cloudového úložného priestoru 5 GB, čo je pre zálohu základných vecí, ako kalendár či kontakty absolútne nadpriemerné. Navyše každý deň možnoe v tejto aplikácii v importovanej mini hre vyhrať ďalšie množstvo úložného priestoru naviac a tak sa vyšplhať možno až niekoľkým desiatkam GB.

Skúšobná záloha, ktorú sme vykonali zahŕňala 170 kontaktov, 163 SMS správ, 438 volaní, 147 záložiek a 28 kalendárnych udalostí, čo dokopy v 5 GB zabralo len 1,6 MB. A kapacitu bola losovaním zo dňa na deň zvýšená na 5,7 GB. Aplikácia má prehľadné menu, príjemne sa používa, zálohovanie cez ňu je rýchle a navyše po spustení automaticky indikuje, ktoré údaje sú v zariadení nové a je potrebné ich na cloud zálohovať.