Domov Novinky Nositeľné zariadenia v 2. štvrťroku opäť zvyšovali podiely

Nositeľné zariadenia v 2. štvrťroku opäť zvyšovali podiely

Zdielať

Podľa správy Canalys zaznamenal globálny trh nositeľných zariadení v 2. štvrťroku 2022 v porovnaní s 1. štvrťrokom nárast dodávok o 2%.

Celkové globálne dodávky inteligentných nositeľných zariadení – základných náramkov a inteligentných hodiniek – predstavovali 41,7 milióna kusov. Z nich základné hodinky zaznamenali veľký 46,6% nárast dodávok, zatiaľ čo inteligentné hodinky (tie, ktoré majú aplikácie) zaznamenali 9,3% nárast. Základné inteligentné náramky však zaznamenali 35,5% pokles predaja. Leví podiel si odniesla firma Apple s 8,4 miliónmi dodaných hodiniek, čo predstavuje 26,4% trhu. Na druhom mieste sa umiestnil Samsung pred Huawei s 2,8 milióna dodaných kusov, zatiaľ čo Huawei mal 2,6 milióna.

Miestna spoločnosť Noise v Indii dosiahla obrovský 382% nárast dodávok na celkových 1,8 milióna kusov. Značky Noise, Fire-Boltt a boAT zaznamenali opakovaný úspech, pričom dosiahli približne 1 milión dodávok za štvrťrok. Tento nárast predaja pomohol Indii zaznamenať historicky najvyšší podiel na trhu a stať sa s 15% najväčším trhom na svete v 2. štvrťroku 2022.

Zdroj