Domov Novinky Netgear predstavuje Wi-Fi systém Orbi

Netgear predstavuje Wi-Fi systém Orbi

Zdielať

Netgear predstavil trojpásmový Wi-Fi systém Orbi. Bezdrôtová novinka umožňuje používateľom jednoduché a rýchle pripojenie k vysokorýchlostnej Wi-Fi sieti v celej ich domácnosti aj jej okolí, a to až do vzdialenosti 370 m².

Neatgear Orbi system 01

Wi-Fi systém Orbi je prvým zariadením svojho druhu využívajúcim novo koncipovanú trojpásmovú Wi-Fi technológiu, ktorá vytvára bezdrôtový kanál medzi jednotlivými zariadeniami radu Orbi. Tento „virtuálny kábel“ zaisťuje maximálne rýchlosť 3 Gbps bez ohľadu na počet pripojených zariadení a špičkové pokrytie Wi-Fi signálom v rozsahu až 370 m².

DOrbi obsahuje dve zariadenia – router a satelit – ktoré sú už z výroby spárované, aby bolo ich nastavenie čo najjednoduchšie. Používateľovi preto stačí, aby pripojil router Orbi k súčasnému internetovému modemu či vstupnej bráne, umiestnil satelit kamkoľvek v centre domácnosti a počas niekoľkých málo minút sa môže tešiť z rýchleho Wi-Fi pripojenia.

Neatgear Orbi system 02

Orbi Wi-Fi System by mal byť dostupný na českom a slovenskom trhu v priebehu novembra za predpokladanú koncovú cenu 370 eur bez DPH. Počas budúceho kalendárneho roka plánuje spoločnosť uviesť tiež sady s viacerými satelitmi alebo samostatne predávať jednotlivé satelity.

Zdroj: Neatgear