Domov Novinky Najľahšie hacknuteľné vianočné darčeky (a kroky k ich zabezpečeniu)

Najľahšie hacknuteľné vianočné darčeky (a kroky k ich zabezpečeniu)

Zdielať

Znova je tu tá časť roka pred vianočnými sviatkami, keď sa na nás začína valiť záplava reklám, pripravujeme sa na cesty za nákupmi a všade sa na nás budú tlačiť davy ľudí. Podobne ako i v minulých rokoch, budeme hľadať to najnovšie a najlepšie medzi hračkami a technologickými zariadeniami pre ľudí, ktorých chceme obdarovať.

Security

Mnoho zo zariadení bude možné pripojiť na internet alebo k inými zariadeniam, čím sa okamžite vystavia bezpečnostnému riziku. Tie najľahšie hacknuteľné darčeky budú práve tie z najobľúbenejších vianočných darčekov, to však len v prípade, že nebudú dôkladne zabezpečené. Väčšina tohtoročných technologických produktov, počnúc fitness náramkami, inteligentnými hodinkami až po akčné kamery a drony, bude veľkým lákadlom nielen pre bežných ľudí, ale i pre kybernetických zločincov.

Našťastie, tieto obľúbené darčeky je možné zabezpečiť niekoľkými jednoduchými krokmi, pričom začať môžete uvedomením si rizika a premyslením si spôsobu ako zabezpečiť svoje nové „hračky”. Pozrime sa teraz na tohtoročné najľahšie hacknuteľné darčeky a to, ako ich jednoducho zabezpečiť.

Security

Rok 2015 je rokom nositeľnej elektroniky. Inteligentné hodinky a fitness náramky sú jedinečnou novou oblasťou pre spotrebiteľský internet vecí a je vysoko pravdepodobné, že sa umiestnia vysoko na väčšine zoznamov s vianočnými želaniami. Keďže väčšina dnešnej nositeľnej elektroniky nie je vybavená zabudovaným bezpečnostným systémom, môže sa stať lákavým cieľom kybernetických zločincov.

Čo môžete urobiť, aby ste lepšie ochránili svoje nové darčeky? Ponúkame tu niekoľko jednoduchých krokov:

Meňte prednastavené heslá. Toto je azda jeden z najlepších spôsobov ako lepšie zabezpečiť svoje zariadenia počas tejto vianočnej sezóny. Zmenou pôvodného hesla zariadenia na zložitejšie, obsahujúce najmenej osem znakov s číslicami, symbolmi, malým či veľkým písmom, výrazne zlepšíte svoju východiskovú bezpečnostnú pozíciu.

Internet security 02

Aktualizujte softvér. Inteligentné zariadenia takmer vždy vyžadujú pravidelné aktualizovanie softvéru. Často krát obsahujú tieto aktualizácie bezpečnostné prvky určené na ochranu pred kyberkriminálnikmi. Vždy ak je to možné preto aktualizujte svoje zariadenia.

Chráňte svoje hlavné zariadenia. Ak sa hacker zmocní vášho drona alebo fitness náramku, určite nebude chcieť, aby sa dostal aj k dátam vo vašom smartfóne, tablete alebo laptope. Bezpečnostné riešenia ako McAfee LiveSafe vám môžu pomôcť ochrániť váš digitálny život pred škodlivým softvérom a aktivitami.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno