Domov Novinky Amazon prejavil záujem o výrobu AR okuliarov

Amazon prejavil záujem o výrobu AR okuliarov

Zdielať

V minulosti už Amazon svojim smartfónom Fire Phone ukázal, že má odvahu a nebojí sa predávať zariadenia s funkciami, ktoré síce nie sú veľmi prevratné, ale za to ich nik predtým nepoužil. Aj keď sa predaj tohto zaujímavého smartfónu skončil neúspechom, vyzerá to tak, že sa nejedná o jediný zaujímavý projekt od tejto spoločnosti.

Amazon AR okuliare 01

Amazon totiž podal žiadosť o patent týkajúci sa okuliarov pre rozšírenú realitu (AR – Augmented Reality). Tieto okuliare by umožňovali sledovanie videa streamovaného z tabletu. Displej na týchto okuliaroch by mal schopnosť meniť sa z priehľadného na nepriehľadný a teda by ich bolo možné nosiť aj v prípade, že ich nevyužívate. Toto by takisto umožňovalo prekrytie steny videom, prípadne zmiešanú realitu, kde sa virtuálny a reálny svet spájajú rôznymi spôsobmi.

Amazon AR okuliare 02

„Veľká obrazovka je dobrá na pozeranie filmov, hranie hier a napríklad aj pohodlné čítanie e-mailov, ale na druhej strane, čím väčšia je obrazovka, tým väčšie je aj zariadenie, čo spôsobí, že nebudú splnené potreby tých, ktorí hľadajú ľahké a prenosné zariadenie,“ píše sa v žiadosti. „Ďalším problémom, ktorým si prechádzajú používatelia pri pozeraní obsahu na prenosných zariadeniach, či už sa jedná o tablety alebo nie, je neschopnosť ponoriť sa do zážitku, napríklad počas pozerania filmu v lietadle.“

Amazon AR okuliare 03

Takéto AR okuliare by umožnili Amazonu vysielať omnoho viac obsahu svojim zákazníkom, možno cez službu Prime Instant Video. Narozdiel od už existujúcich zariadení ako Microsoft HoloLens alebo Google Glass by ale tieto okuliare potrebovali pripojenie k tabletu, čo by znamenalo, že nebudú tak prenosné ako konkurencia. Avšak, má to jednu výhodu, kedže menej komponentov v okuliaroch samotných by znamenalo ich nižšiu cenu a väčšiu komerčnú dostupnosť. Stále ale nie je jasné, či sa Amazon rozhodne ísť touto cestou.

Zdroj: USPTO

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno