Domov Novinky Musk mal užívať nelegálne drogy s vedením Tesly

Musk mal užívať nelegálne drogy s vedením Tesly

Zdielať

Elon Musk má problém, ocitol sa v centre pozornosti v súvislosti s údajným požívaním zakázaných látok.

Užívanie nelegálnych drog Elonom Muskom bolo všeobecne známe medzi niekoľkými súčasnými a bývalými riaditeľmi spoločností Tesla a SpaceX, uviedol v sobotu denník WSJ. Existovali obavy z objemu Muskovho užívania nelegálnych drog a z toho, že ich konzumoval spolu s niektorými členmi predstavenstva. Denník sa odvoláva tvrdenia ľudí, ktorí boli svedkami užívania, alebo o ňom boli informovaní. Správna rada neuskutočnila vyšetrovanie v tejto veci, ani nezaznamenala nijaké obavy, uviedli noviny.

Vzťahy medzi Muskom a jeho členmi predstavenstva tento týždeň odsúdila sudkyňa v Delaware. Vo svojom rozhodnutí (že Muskov plat vo výške 55 miliárd dolárov je neprimeraný) upozornila na možný konflikt záujmov predstavenstva. Musk a jeho právnik Alex Spiro nereagovali na žiadosti o komentár. Noviny predtým informovali, že Musk užíval LSD, kokaín, extázu a psychedelické huby, často na súkromných večierkoch. Spiro uviedol, že Musk bol v SpaceX pravidelne a náhodne testovaný na drogy a nikdy neprešiel testom. Niektorí priatelia a riaditelia mali pocit, že s Muskom musia užívať nelegálne drogy, pretože inak by ho to mohlo nahnevať, uviedol v sobotu denník s odvolaním sa na niektorých z nich.

Nechceli tiež riskovať „stratu sociálneho potenciálu“ vyplývajúceho z toho, že sú v jeho kruhu, uviedol denník. Musk minulý mesiac reagoval na sociálnej sieti X na článok WSJ o jeho údajnom užívaní drog: „Nech už robím čokoľvek, mal by som v tom zrejme pokračovať!“ Ďalej uviedol, že Tesla a SpaceX sú najhodnotnejšie automobilové a vesmírne spoločnosti na svete. „Ak by drogy skutočne pomohli zlepšiť moju čistú produktivitu v priebehu času, určite by som ich bral!“ Musk dohliada na šesť spoločností: Tesla, SpaceX a X (predtým Twitter), podnik na výstavbu tunelov The Boring Co, vývojára mozgových implantátov Neuralink a startup xAI, ktorý sa zaoberá umelou inteligenciou.

Zdroj