Domov Novinky Mozilla nakoniec nepripraví smartfón za 25 dolárov

Mozilla nakoniec nepripraví smartfón za 25 dolárov

Zdielať

Pred vyše rokom ukázala Mozilla projekt, v ktorom chcela predávať telefón založený na Firefox OS za 25 dolárov prevažne do rozvojových krajín. Teraz je potvrdené, že sa tak nestane. Filozofia predaja zodpovedala stratégii Firefox OS, ktorý je dielom samotnej Mozilly a pracuje na nenáročnom hardvéri. V tomto prípade bol hardvér snáď to najlacnejšie, čo sa dalo zohnať.

Mozilla smartfon 01

Prototyp telefónu zahŕňal 3,5“ displej s rozlíšením 480×320 pixelov, jednojadrový procesor Spreadtrum SC8621, Wi-Fi a zadný 2 MPx fotoaparát a táto konfigurácia by 25mohla byť v  chudobných úplným trhákom. Prečo sa teda Mozilla rozhodla telefón nepredávať?

Mozilla smartfon 02

Podľa Chrisa Bearda, nového výkonného riaditeľ Mozilly, spoločnosť nevidela dostatočnú kúpnu silu po telefóne za 25 dolárov a vzdá sa tak svojho programu. Riaditeľ Mozilly by tiež chcel, aby telefóny s Firefox OS budili emócie, aby mali zaujímavé vlastnosti, medzi ktoré by sa neradil len nízka cenovka. Tiež zvažuje, že by do svojho operačného systému pridal podporu pre aplikácie Androidu.

Zdroj: CNET