Domov Novinky Miniatúrne jadro Quark od Intelu

Miniatúrne jadro Quark od Intelu

Zdielať

Intel-Quark-X1000-480x360Intel je jednou z najlepších firiem čo sa týka procesorov. Myslíme si , že nenájdete jediný segment v IT kde Intel nie je – servery, desktopy, notebooky, tablety, smartfóny. Intel sa rozhodol rozšíriť svoje pôsobisko o inteligentné hodinky, okuliare a rôzne iné technické “hračky”.

Pomôcť by mu malo miniatúrne jadro Quark, ktorého veľkosť je asi 1/5 z jadra procesoru Atom. Jadro by malo mať v porovnaní s procesorom Atom desatinovú spotrebu. CEO spoločnosti – Brian Krzanich povedal: “Intel sa nebude brániť ani prípadnému licencovaniu jadra, podobne ako to funguje s jadrami od ARM”.  Intel tieto procesory plánuje  dodávať v priebehu 4.kvartálu tohto roku. Z toho vyplýva, že prvé zariadenia s procesormi obsahujúce toto jadro, by sme sa mohli očakávať začiatkom roka 2014.

Zdroj: Neowin.net

Zdielať
Predchádzajúci článokMichael Dell kupuje svoju spoločnosť
Nasledujúci článokNokia a jej tajné testy Androidu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno