Domov Novinky Microsoft zverejnil kódu k MS-DOSu a WORDu 1.0

Microsoft zverejnil kódu k MS-DOSu a WORDu 1.0

Zdielať

Microsoft_LogoComputer History Museum v kalifornskom Mountain View pracoval na tom, aby kódy z prvých verzií systému MS-DOS a Word pre Windows boli k dispozícii pre verejnosť. Múzeum samotné bolo založená v roku 1996, múzeum je ešte dnes neziskové.

Microsoft uvádza, že posun do uvoľneného kódu má “pomáhať budúcim generáciam technológov lepšie pochopiť korene osobných počítačov”. Pôvodný MS-DOS mal iba 300KB zdrojového kódu, to je menej ako 0,002% z minimálneho požadovaného priestoru pre inštaláciu Windows 8 dodáva Windows Phone Central. Pre tých, ktorí nepoznajú históriu spoločnosti Microsoft, odporúčame sledovanie filmu “Piráti z Silicon Valley” s Noah Wyle a Anthony Michael Hall.

Pre zaujímavosť Bill Gates prvú verziu MS-DOS zakúpil od malej softvérovej firmy. IBM nepovažoval vo svojej dobe za lukratívnu časť softvér ale samotný hardvér. Ako dnes vidno, mýlil sa. Dokonca aj Word bol Microsoftom zakúpený. Treba dodať, že aj napriek uvoľneniu, MS-DOS ani Word stále nie sú GNU GPL. Teda voľne šíritelný sotvér. Microsoft ich uvoľnil čisto pre vedecké výskumy. Pre viac informácii a stiahnutie, možete MS-DOS a WORD nájsť TU.

Zdroj: WPC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno