Domov Novinky Microsoft predstavil All-in-One Surface Studio

Microsoft predstavil All-in-One Surface Studio

Zdielať

Spoločnosť Microsoft netreba predstavovať, stojí predsa za najznámejším operačným systémom na svete (Windows). V minulosti predstavila tablety Surface a taktiež notebook Surface Book, pričom teraz prišla s ďalším zariadením. Surface Studio rozširuje portfólio spoločnosti o All-In-One (AiO) produkty. Čo všetko prináša?

microsoft-surface-studio

Nový produkt spoločnosti prichádza s 28“ PixelSense displejom, ktorý ponúka 13,5 milióna pixelov živých farieb a jasu. K dispozícii je rozlíšenie 4500×3000 pixelov a 192 PPI s pomerom strán 3:2. Surface Studio vďaka ero-gravity hinde je obrazovka navrhnutá tak, že je mozné sklopenie na stôl v 20° uhle.

Vďaka tomu ho možno pohodlne využívať na maľovanie, kreslenie technických výkresov a podobne. Spoločnosť Microsoft dúfa, že uplatnenie si získa aj hmatové príslušenstvo s názvom Surface Dial. Ide o kovový kotúč, ktorým možno využívať kontextové ovládacie prvky v závislosti od toho aký program používate. Bohužiaľ za toto príslušenstvo si budeme musieť priplatiť okolo 100 kdolárov navyše.

microsoft-surface-studio-1

Cele zariadenie má hliníkový povrch a výrobca uvádza hrúbku len 12,5 mm. Microsoft v zariadení použil procesory spoločnosti Intel a to konkrétne o dvojjadrový procesor šiestej generácii Intel Core i5 a i7, grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX980M, k dispozícii je podpora až do 32GB RAM a pevný disk do 2TB.

Zariadenie ponúka 4× USB 3.0, miniDisplayport, audio jack, slot pre SD kartu, Ethernet port, vstavané stereo reproduktory a integrovaný 270W napájací adaptér. Studio samozrejme dostalo operačný systém Windows 10 Pro s podporou pre bezdrôtové ovládače Xboxu, možnosť využiť Windows Hello a asistentku Cortana.

https://www.youtube.com/watch?v=WMklcdzcNcU

Áno, existuje množstvo AiO zariadení, avšak Surface Studio vyzerá veľmi pekne a štýlovo. Vďaka stojanu, ktorý je použitý možno s displejom jednoducho manipulovať a nastaviť jeho sklopenie podľa toho akú prácu ideme vykonávať. Surface Studio má v balení taktiež aj pero, ktoré bolo predstavené spoločne s tabletom Surface Pro 4 len s tým rozdielom, že je teraz ešte väčšie.

https://www.youtube.com/watch?v=BzMLA8YIgG0

Spoločnosť by mala s predajom začať ešte pred koncom tohto roka. To či sa Surface Studio bude predávať aj na Slovensku je otázne. Základný model ponúkne 8 GB RAM, úložisko 1 TB, procesor Intel i5, grafiku NVIDIA GeForce GTX965M dostal cenu 2999 dolárov. Najvyšší model za cenu 4199 dolárov ponúkne Intel Core i7, 32 GB RAM, 2 TB úložisko a NVIDIA GeForce GTX980M.