Domov Novinky Meta prepustením svojich zamestnancov ušetrila

Meta prepustením svojich zamestnancov ušetrila

Zdielať

Meta začala tretie kolo prepúšťania v rámci komplexného plánu na zníženie nákladov a zefektívnenie prevádzky.

Najnovšie kolo prepúšťania sa zameriava na zamestnancov v rámci obchodných skupín spoločnosti po predchádzajúcom aprílovom kole prepúšťania, ktoré sa týkalo technických pozícií. So znížením počtu pracovných miest o 21-tisíc od novembra 2022 sa firma snaží zvýšiť svoju efektívnosť, prispôsobiť sa ekonomickým výzvam a orientovať sa na oslabenom trhu digitálnej reklamy. Prvé kolo v novembri 2022 sa dotklo 11-tisíc zamestnancov. A druhé kolo v marci 2023 sa dotklo približne 4-tisíc pracovníkov. Najnovšie škrty, ktoré na sieti LinkedIn potvrdili dotknutí zamestnanci, zahŕňajú osoby na pozíciách v oblasti používateľských skúseností, marketingu, náboru a inžinierstva.

Meta sa odmietla konkrétne vyjadriť k nedávnemu prepúšťaniu, ale odkázala na predchádzajúce oznámenie generálneho riaditeľa týkajúce sa škrtov v obchodných skupinách spoločnosti, ktoré sa začali koncom mája. Prebiehajúca reštrukturalizácia je súčasťou celkovej stratégie, ktorej cieľom je stať sa agilnejšou spoločnosťou. Mark Zuckerberg zdôraznil nevyhnutnosť týchto opatrení a pripísal ich dlhodobej vízii spoločnosti a snahe o zlepšenie obchodných výsledkov. V apríli spoločnosť oznámila, že jej tržby za prvý štvrťrok vzrástli v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 3% a dosiahli 27,91 miliardy USD. Tento rast nasledoval po troch po sebe nasledujúcich obdobiach poklesu tržieb.

Napriek pozitívnemu vývoju tržieb Meta Reality Labs, zodpovedná za vývoj technológií virtuálnej reality a rozšírenej reality, zaznamenala v prvom štvrťroku prevádzkovú stratu 3,99 mld. dolárov, pričom dosiahla tržby 339 mil. dolárov. Meta je naďalej odhodlaná výrazne investovať do metaversa. Odhodlanie vyvíjať technológie virtuálnej reality a rozšírenej reality podčiarkuje jej dlhodobú víziu do budúcnosti. Investori pozitívne reagovali na veľké úsilie spoločnosti o zníženie nákladov, pričom akcie spoločnosti vzrástli o 177% z necelých 89 USD v novembri na 264,74 USD. Napriek prepúšťaniu mali finančné výsledky spoločnosti a jej strategické zameranie na metaverse pozitívny ohlas u investorov.

Zdroj