Domov Novinky MediaTek do čipov integruje grafiku od AMD

MediaTek do čipov integruje grafiku od AMD

Zdielať

Spoločnosť MediaTek patrí medzi známych výrobcov mobilných procesorov, ktoré sa integrujú predovšetkým do tabletov a smartfónov a nájdeme ich v širokej škále produktov. V takýchto čipoch sa nachádza okrem procesora aj grafika, ktorú chce výrobca vylepšiť a použiť namiesto doterajších Mali a PowerVR práve grafiku od AMD.

MediaTek MT6735

Výrobca je známy predovšetkým tým, že používa procesorové jadrá licencované od ARM, takže nemusí vyvíjať vlastné jadrá a ani grafiku. Tieto čipy sa využívajú väčšinou pri čínskych výrobcoch, kedže ide o lacnejšie riešene oproti Qualcommu, na ktorý ale zaostávajú výkonom a hlavne grafickým výkonom. To by sa malo zmeniť integrovaním grafík od AMD, teda od spoločnosti, ktorá má skúsenosti s grafickými kartami.

amd

Vyzerá to teda tak, že sa MediaTek bude snažiť zaujať aj veľmi výkonnými čipmi, keďže výkonné grafiky od AMD a najnovšie procesorové jadrá Cortex-A72 by dokázali výkonovo porážať takmer každého konkurenta. Týmto krokom si firma môže zabezpečiť aj relatívne nízku cenu, takže sa takéto riešenie môže ukázať aj v najvýkonnejších smartfónoch a tabletoch. Hoci ide zatiaľ iba o nepotvrdené informácie, na ktoré MediaTek odmieta reagovať, išlo by o celkom logický krok, ako sa presadiť vo svete a hlavne v Európe.

Zdroj: Fudzilla