Domov Novinky Máte slabú batériu na smartfóne? Použite dve naraz!

Máte slabú batériu na smartfóne? Použite dve naraz!

Zdielať

Jeden z najväčších problémov súčastnosti je spôsob, ako uchovať elektrickú energiu na neskoršie použitie. Máme síce batérie, tie ale majú obmedzenú kapacitu a nestíhajú technologický pokrok, akému momentálne čelíme. Síce existujú niektoré projekty, ktoré sa snažia vytvoriť nový typ batérií ako napríklad J.Flex, tie sú ale stále len vo vývoji a obsahujú množstvo múch. Iný spôsob je vytvoriť batériu, ktorá sa nabije už za niekoľko sekúnd. Nový spôsob prinesie ale spoločnosť Gionee, ktorá do svojho smartfónu M5 vloží až dve batérie naraz.

gionee-m5

Táto spoločnosť je známa hlavne svojími najtenšími smartfónmi, ktoré trhali rekordy svojou hrúbkou 5.1 mm či veľmi výkonným Gionee Elife E8. S novým smartfónom M5 sa ale snaží riešiť problém s batériami a ujal sa toho trošku netradične – do telefónu implementuje hneď dve rozdielne batérie. To by podľa výrobcu mohlo postačiť až na štyri dni bežného používania, čo by bola skutočne excelentná hodnota. Taktiež by sa dali batérie vybrať a zatiaľ čo by sme dali druhú nabíjať, prvá by dokázala plnohodnotne zásobovať celý telefón.

Je síce trošku predčasné tvrdiť, ako na tom bude smartfón a či dokáže vydržať sľubované štyri dni. To závisí aj od použitým komponentov a celkovej optimalizácie systému, ak sa ale výrobcovi podarí použiť dve batérie s kapacitou zhruba 2500 mAh, ani hranica štyroch dní nebude neprekonateľná. Aj keď nepoznáme zatiaľ žiadne podrobné špecifikácie, zameranie na batériu poteší veľké množstvo potencionálnych zákazníkov.

Zdroj: Gizmochina.com