Domov Novinky Ľudia protestujú pred Apple Store predajňami. Prečo?

Ľudia protestujú pred Apple Store predajňami. Prečo?

Zdielať

Ľudia pred predajňami protestovali aj napriek tomu, čo Apple oznámil, že systém CSAM (Child Sexual Abuse Material) odkladá.

CSAM má byť implementovaný v systéme iOS 15, a podľa spoločnosti bude odložený, avšak napriek tomu niektorí spotrebitelia stále nie sú spokojní s pokusom spoločnosti kontrolovať takýto obsah v službe iCloud. Pred viacerými predajňami Apple Store v USA sa zhromažďujú protestujúci, ktorí požadujú, aby spoločnosť CSAM nikdy nezaviedla. Správu priniesla organizácia Fight For The Future, ktorá ukazuje fotografie ľudí protestujúcich proti systému CSAM pred predajňami Apple. Ľudia tam majú plagáty s nápismi, na ktorých žiadajú “Žiadny špionážny softvér v našich telefónoch, nikdy”. Protesty sa konajú niekoľko hodín pred tým, ako Apple v utorok oznámi novú generáciu iPhonu a hodiniek Apple Watch.

Noc pred zajtrajším predstavením toľko očakávaného telefónu iPhone 13 spoločnosť čelí protestom vo svojich maloobchodných predajniach po celých USA. Protesty organizované organizáciami Fight for the Future, Electronic Frontier Foundation a sieťou dobrovoľníkov požadujú, aby spoločnosť natrvalo odložila svoj nebezpečný návrh nainštalovať do miliónov zariadení ľudí škodlivý softvér na skenovanie fotografií a správ. Podľa skupiny boli protesty zorganizované vo viacerých mestách vrátane Bostonu, New Yorku, Washingtonu D.C., Atlanty, Chicaga, San Francisca, Portlandu, Minneapolisu, Aventury a Houstonu. Ľudia na proteste tvrdia, že ak Apple bude pokračovať vo svojich plánoch implementovať CSAM do systému iOS, bude to mať pre spoločnosť “obrovské následky”.

Nové funkcie detskej bezpečnosti spoločnosti Apple mali byť spustené spolu s aktualizáciami systémov iOS 15, iPadOS 15 a macOS Monterey ešte v tomto roku. Vzhľadom na kontroverziu, ktorú funkcia medzi používateľmi vyvolala, sa však spoločnosť rozhodla implementáciu CSAM odložiť. Zatiaľ nie je známe, kedy spoločnosť plánuje tento systém zaviesť do systémov iOS a iCloud.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno