Domov Novinky 100 miliónov zariadení na systéme HarmonyOS 2.0

100 miliónov zariadení na systéme HarmonyOS 2.0

Zdielať

Pred desiatimi dňami dosiahol operačný systém Huawei HarmonyOS 2.0 – 90 miliónov používateľov, teraz spoločnosť dosiahla ďalší míľnik.

Na vlastný operačný systém bolo aktualizovaných 100 miliónov zariadení. Spoločnosť Huawei získava beta testerov pre 6. vlnu aktualizácií systému Android na Harmony. Práve tieto aktualizácie spôsobujú, že počet používateľov HarmonyOS tak náhle vyskočil. Spoločnosť plánuje prechod približne 100 zariadení, pričom tento proces bude pokračovať až do roku 2022. V súčasnosti je to 106 zariadení, z toho 75 telefónov, ako sú série P40, Mate 40 a Mate 30. Nedávno sa k nim pridali aj staršie vlajkové lode, ako sú série P20 a Mate 10, ako aj Nova 5i a 4e.

Huawei pridáva ďalšie modely do verejného beta testu a zároveň spúšťa interný test ešte ďalších zariadení. Majte na pamäti, že číslo 100 miliónov počíta len so zariadeniami, ktoré boli aktualizované na operačný systém Huawei OS, existujú aj novšie telefóny, tablety a inteligentné hodinky, na ktorých beží OS z výroby. HarmonyOS používajú aj ďalšie inteligentné zariadenia (napr. televízory) a gadgety IoT. Harmony je skôr platforma ako operačný systém, jedným z jeho hlavných cieľov je zabezpečiť jednoduché prepojenie medzi rôznymi zariadeniami. Výrobcovia tretích strán sa môžu pripojiť k značke HarmonyOS Connect a vytvoriť kompatibilné zariadenia.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno