Domov Novinky LG pravdepodobne nevyrobí Nexus 6

LG pravdepodobne nevyrobí Nexus 6

Zdielať

Google_Nexus_5_12Jeden z vysoko postavených zamestnancov LG vyhlásil, že jeho spoločnosť najskôr nebude výrobcom nového Nexusu. Otázkou však zostáva, či sa ešte vôbec nejakého Nexus smartfónu v budúcnosti dočkáme. Hovorí sa totiž o ich nahradenie radom Android Silver.

Hoci posledné dve generácie zariadení smartfónov Nexus vyrobil LG, tento rok sa hovorí, že ho pravdepodobne nevyrobia. Navyše je dosť možné, že sa ďalšieho zariadenia s označením Nexus nedočkáme. Stále častejšie sa totiž objavuje informácia, že rad Nexus bude nahradená projektom Android Silver opäť vedeným priamo Googlom, v rámci ktorého budú v priebehu celého roka vydávané smartfóny od rôznych výrobcov.

Ken Hong, ktorý je v LG riaditeľom komunikácie, nedávno v jednom z rozhovorov vyhlásil, že Google ešte jeho spoločnosť ešte nekontaktoval ohľadne nového Nexusu 6, takže je veľmi pravdepodobné, že LG nebude jeho výrobcom. Okrem toho ďalej vyhlásil aj to, že výroba Nexus zariadenie síce zvyšuje prestíž spoločnosti, ale na druhú stranu nie je jednoduché predajom Nexusu zarobiť peniaze. Navyše sa výrobca stáva príliš závislý na Googlu.

Google_Nexus_5_05

Posledný smartfón, Nexus 5, bol predstavený minulý rok v októbri. Je vybavený 5″ displejom s rozlíšením 1920×1080 pixelov (Full HD), štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 800, taktovaným na 2,3 GHz a batériou s kapacitou 2 300 mAh. Samozrejmosťou je tiež čistý Android 4.4 KitKat so zárukou najrýchlejších softvérových aktualizácií priamo od Googlu.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Google Nexus 5 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: PhoneArena.com