Domov Novinky Amazon predstavil svoj prvý smartfón

Amazon predstavil svoj prvý smartfón

Zdielať

Amazon Fire Phone 01Amazon predstavil svoj prvý smartfón. Má 4,7  palcový HD displej a štvorjadrový procesor Snapdragon 800. Dieru do sveta sa snaží urobiť 3D efektom, ktorý je zaistený štvoricou popredných kamerek. Nechýbajú ani nové služby od Amazonu. Po rokoch očakávania a špekulácií predstavila spoločnosť Amazon na svojej tlačovej konferencii oficiálne odhalil svoj ​​prvý smartfón.

Jeho názov je Fire Phone a svojou výbavou mieri do vyššej triedy. Radosť budú mať predovšetkým tí, ktorí zháňajú výborne vybavený telefón s menším než päťpalcovým displejom. Práve túto definíciu totiž novinka od Amazonu spĺňa. Čo sa týka konštrukcie, tak predná i zadná strana je krytá sklom Gorilla Glass 3, ktoré ponúka zvýšenú odolnosť proti poškriabaniu. Tlačidlá na boku prístroja sú kovové. Navyše ponúka aj samostatnú spúšť fotoaparátu. Displej má rozlíšenie 1280×720 pixelov (HD). Smartfón ďalej ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,2 GHz a doplnený o grafiku Adreno 330. Operačná pamäť má 2 GB.

Fotoaparát má rozlíšenie 13 MPx, objektív so svetelnosťou f/2.0 a optickú stabilizáciu obrazu. Operačným systémom je bližšie nešpecifikovaná verzia Androidu, ktorú Amazon samozrejme doplnil o používateľskú nadstavbu. Viac-menej tak vytvoril nový systém, ktorý má k Androidu docela ďaleko. Všetky služby Googlu vrátane obchodu s digitálnym obshaem Google Play Store sú samozrejme nahradené riešeniami od Amazonu.

Amazon Fire Phone 02

Amazon Fire Phone bude spočiatku k dispozícii výhradne u amerického operátora AT&T, ktorý ho spolu s dvojročnou zmluvou ponúkne za 199 dolárov v prípade 32 GB verzie. K dispozícii bude aj 64 GB verzia, ktorá bude k dispozícii za 299 dolárov. Šanca, že sa Amazon Fire Phone niekedy objaví aj na slovenskom trhu, je úplne minimálny.

Zdroj: Techcrunch.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno