Domov Novinky Lenovo uvádza päť nových notebookov, čo ponúknu?

Lenovo uvádza päť nových notebookov, čo ponúknu?

Zdielať

Lenovo uvádza na náš trh nové notebooky. Prichádza nová generácia flexibilných zariadení, ktoré sú tiež doplnené o notebook s poriadnym výkonom. Boli sme na akcii, aby sme z miesta priniesli reportáž. Prinášame z akcie aj videá (na konci článku).

Novinky z portfólia flexibilných notebookov Lenovo dorazili na slovenský trh. Vo štvorici najnovších zariadení nájdu používatelia konvertibilné notebooky zo série Yoga a aj druhú generáciu inovatívneho zariadenia Yoga Book C930. Práve C930 zaujme aj svojou nízkou hmotnosťou – iba 799 gramov, pričom môže nájsť využitie ako notebook na prácu (hoci menej náročnú, vďaka iba 4GB RAM), multimediálny tablet, čítačka kníh, či ako poznámkový blok. Zariadenie používa najnovší procesor Intel Core i5, či 256GB SSD.

O zobrazenie sa stará 10,8” Quad HD displej s technológiou IPS. Zaujímavosťou zariadenia je možnosť prepínať funkcie druhého displeja s technológiou e-ink. Pri jednoduchom stlačení tlačidla sa v okamihu zmení na dynamickú klávesnicu s podporou viacerých jazykov, čítačku elektronických kníh alebo digitálny papier pre zachytenie všetkých vašich nákresov alebo zápisov. Pre jednoduchšiu prácu s grafickými programami a písaním poznámok, ocenia používatelia pero Precision Pen s 4096 úrovňami prítlaku.

Na akcii sme si priamo vyskúšali, ako v praxi funguje písanie po virtuálnej klávesnici. Je to samozrejme iné ako klasická klávesnica, všimli sme si oneskorenie po stlačeniach a tiež kým si používateľ zvykne na písanie po virtuálnej klávesnici potrebuje čas. Pokiaľ ide o kreslenie a poznámky, k funkciám nemáme veľa výhrad a toto riešenie môže prijsť vhod pre širšiu skupinu ľudí. Yoga Book C930 je dostupný za cenu od 1499 eur.

Pre používateľov, ktorí hľadajú zariadenie s prémiovým dizajnom z lešteného hliníka vo veľmi ľahkom prevedení (hmotnosť dosahuje 1100 gramov) je tu Lenovo Yoga S730. Flexibilitu laptopu rozširuje možnosť oztvorenia o 180°. Pripomeňme, že Yoga S730 je dostupná za cenu od 1019 eur. Trojicu noviniek uzatvára vlajková loď Lenovo Yoga C930, ktorá vo svojom tenkom a odolnom hliníkovom šasi spája výkon s funkčným a moderným dizajnom. Manuálna krytka kamery sa postará o súkromie pred nepozvanými návštevníkmi.

O výkon sa postarajú najnovšie procesory Intel Core ôsmej generácie, 16GB operačnej pamäte a rýchle PCIe SSD. Na zobrazenie slúži dotykový 13,9” IPS displej s rozlíšením 4K a podporou HDR. Dopĺňa ju rotujúca zvuková lišta so systémom reproduktorov Dolby Atmos umiestnená priamo v otočnom kĺbe notebooku. Výhodou je, že displej ponúka 100 % gamut zobrazenia farieb. Zabudovaný stylus pre kreativitu je umiestnený v nabíjacej stanici. Yoga C930 je dostupná za cenu od 1499 eur.

Ďalšími predstavenými zariadeniami sú dva notebooky zamerané najmä na výkon – Lenovo ThinkPad P1 a ThinkPad X1 Extreme, ktorý ponúka konštrukciu z kombinácie hliníka, sklenných a karbónových vlákien. Najvyššia verzia ponúkne procesor Intel Core i9, 64GB RAM a grafickú kartu NVIDIA GeForce 1050Ti MaxQ. Poteší prítomnosť prvku pre zabezpečenie všetkých používateľských dát, čítačku odtlačkov prstov, čip TPM, ale taktiež fyzický kryt webkamery proti všetkým nepozvaným hosťom.

Posledným zariadením je Lenovo ThinkPad P1, ktorú možno považovať za mobilnú pracovnú stanicu. Tá je vybavená ôsmou generáciou procesorov Intel Xeon a Intel Core s možnosťou pretaktovania až na 4,4 GHz. Výbavu dopĺňa 64GB operačnej pamäte a grafická karta NVIDIA Quadro P2000. Hmotnosť zariadenia sa zastavil na 1700 gramoch a hrúbke 18 mm. Pre úplnosť dodávame, že ThinkPad P1 má dotykový 15,6“ IPS displej so 4K rozlíšením, 100% pokrytím farebného gamutu Adobe a jasom 400 nitov. Oba notebooky (ThinkPad X1 Extreme a ThinkPad P1) sú v predaji za doporučenú cenu 2499 eur.

Z celej akcie prinášame aj videozáznam rozdelený do niekoľkých menších častí

Part 1: začiatok akcie bol trochu netradičný

Part 2: po úvode prechádzame k veľmi zaujímavej prezentácii jednotlivých notebookov

Part 3: krátke zrhnutie eventu pred fotením jednotlivách zariadení

Part 4: čo všetko sa môže vyskytnúť počas fotenia produktov? Trapasy, či vtipné komentáre? Čekujte video 🙂

Akcia Lenovo sa konala v Bratislave dňa 22. novembra 2018 a redakcia DigitalPortal.sk bola priamo na akcii z ktorej sme priniesli reportáž.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno