Domov Novinky Koniec špekulácií. Tvorca meny bitcoin sa odhalil verejnosti

Koniec špekulácií. Tvorca meny bitcoin sa odhalil verejnosti

Zdielať

Obľúbená a najrozšírenejší virtuálna mena – bitcoin, nemala až do teraz svojho tvorcu. Jedným z podozrivých však bol človek, ktorý anonymne na internete vystupoval ako Satoshi Nakamoto, ktorého prezývka sa inšpirovala menom známeho japonského filozofa a obchodníka – Tominanga Nakamoto.

C_Wright_bitcoin

Teraz chcel tvorca C. Wright – 45-ročný počítačový expert cez svoj blog konečne zastaviť všetky špekulácie a odhaliť pravdu. Ako dôkaz poslúžil doklad o vôbec prvú transakciu v tejto mene na internete. Zdôrazňuje však, že mu nejde o slávu ani obdiv a chce ďalej žiť normálnym životom. Hrozí mu aj Nobelova cena za ekonómiu, ktorú by však neprijal.

Bitcoin

Odhaduje sa, že vlastné až sedminu celej tejto meny, čo predstavuje okolo 395 miliónov eur. Tento Austrálčan vyštudoval právo a štatistiku, disponuje dvoma doktoráty a vedie firmu DeMorgan, ktorá sa zaoberá virtuálnymi menami. Situácia sa však v jeho krajine zhoršila, bola vykonaná razie do jeho domu za neplatenie daní a striktne bojuje proti zdaneniu Bitcoin. Táto situácia ho donútila sa presťahovať aj so svojou firmou do Londýna.

Zdroj: C. Wright – blog

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno