Domov Novinky Julian Assange je už len krok od vydania do USA

Julian Assange je už len krok od vydania do USA

Zdielať

Ako oznamuje agentúra Reuters, Sajid Javid, moslimský minister vnútra Veľkej Británie je potešený, že mohol oznámiť podpis pod príkazom vydať Juliana Assangea do USA.

V Spojených štátoch bude zakladateľ Wikileaks čeliť obvineniu z organizácie elektronického hackovania celkove v 18 prípadoch. O vydaní najslávnejšieho žurnalistu ešte bude rozhodovať britský súd, ktorý rozhodne, či nebudú porušené jeho ľudské práva. Pritom samotný Assange sa kvôli zlému zdravotnému stavu nachádza v nemocnici. Zlé jazyky tvrdia, že bol po násilnom vniknutí britskej polície do ekvádorskej ambasády vypočúvaný pomocou chemických látok.

Len pripomenieme, že v prípade islamských teroristov sa nedarí vyhosťovanie kvôli spomínaným právam. Denník Telegraph napríklad v roku 2017 spomínal 40 džihádistov, ktorí ostávajú vo Veľkej Británii kvôli ľudským právam. Bude zaujímavé sledovať, ako sa súd vysporiada s faktom, že v Spojených štátoch existuje trest smrti, čo by po rekvalifikácii činu hrozilo aj Julianovi Assangeovi.

Zdroj: 1 , 2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno