Domov Novinky iRobot Roomba – vysávač, ktorý možno ovládať zo smartfónu

iRobot Roomba – vysávač, ktorý možno ovládať zo smartfónu

Zdielať

Spoločnosť iRobot sa zaoberá výrobou robotických vysávačov, ktoré sú natoľko inteligentné, že dokážu povysávať miestnosti, prejsť cez prahy miestností, či dokonca zakotviť v dokovacej stanici, aby sa dobili. Nový iRobot Roomba je okrem týchto už dnes štandardných funkcií vybavený aj Wi-Fi pripojením, ba aj sa stal novou vlajkovou loďkou spoločnosti.

irobot_roomba
Je vybavený VSLAM technológiou v preklade virtuálne snímanie a mapovanie izieb. Preto si Roomba vytvorí obraz o veľkosti domu a vie, v ktorej miestností sa nachádza. Okrem iného vysávač disponuje dvojstupňovým motorom. V prípade, že príde na podlahu z koberca, či opačne, môže sám regulovať sací výkon natoľko, aby koberec neprisal k saciemu otvoru.

Pre Android a iOS zariadenia je dostupná aj aplikácia na kontrolu a vydávanie príkazov pre vysávač. Okrem iného, vysávač poskytuje počas vysávania aj real-time informácie o tom, kde práve je, v ktorej miestnosti, veľkosť znečistenia, indikátor batérie a taktiež aj čas vysávania. Cena tejto vychytávky – Roomba 980 začína na 899 dolárov s predajom vo štvrtok.

Zdroj: Mashable

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno