Domov Novinky Google sprístupnil Safari na Street View

Google sprístupnil Safari na Street View

Zdielať

Google už roky mapuje miesta na zemi, po ktorých sa možno virtuálne prejsť so službou Street View. Na Slovensku sú zmapované všetky hlavné ulice v dedinách a mestá. Okrem iného Google na Slovensku v minulosti sprístupnil aj prechádzky po chodníkoch Vysokými Tatrami.

street_view_slony

Vďaka tejto pokročilej technológii snímania v 360° uhle sa môže každý používateľ tejto služby ocitnúť razom v Benátkach, či v ich kanáloch, previesť sa lanovkou v Hong Kongu, či preskúmať aj slovenské jaskyne.

street_view_levice

Vrámci tohto ďalej rozvíjajúceho sa projektu Google ďalej sprístupnil Národný park Samburu v Keni. V skutočnosti sa projekt zaujíma aj o záchranu slonov, ktoré sú už dlhými rokmi terčom pytliakov a rapídne ubúda ich počet. Slonovina je totiž veľmi cenená.

street_view_domorodci

Vďaka tejto virtuálnej prehliadke si môže používateľ prehliadnuť stovky slonov na akčnej jazde Safari. V prípade, že to nie je dosť akčné, tak vo virtuálnom svete stretnete aj levice, leopardov,  či domorodú civilizáciu v kmeňových odevoch s ozdobnými predmetmi, ktorí Google auto doprevádzali. Vďaka panoramatickým záberom si užijete pohľad na svet v HD a rozsahu 360°.

Zdroj: BBC