Domov Novinky iPhone bez výrezu, s USB-C a A15 Bionic?

iPhone bez výrezu, s USB-C a A15 Bionic?

Zdielať

Tento iPhone nemá výrez, port USB-C a najnovší procesor Apple A15 Bionic.

Hoci je najnovší Apple iPhone 13 výborná vlajková loď (aj pri svojej cene), telefón má na svoju cenu stále niekoľko kompromisov, ako napríklad starší port Lightning, absenciu Touch ID, chýbajúci 3,5 mm konektor na slúchadlá a výrez uprostred displeja. Ale ako sa hovorí: „Keď niečo chceš, musíš si to urobiť sám.“ A tento čínsky youtuber Aio Technology, ktorý si robí elektroniku sám, posunul toto heslo na ďalšiu úroveň, pretože sám vytvoril plne funkčný „nový iPhone“, ktorý má port USB-C, 3,5 mm jack na slúchadlá, vysúvaciu selfie kameru, Touch ID a čo je najdôležitejšie, nemá výrez!

Tento úspech je o to ohromujúcejší, že „Nový iPhone“, ktorý vytvoril, je vybavený rovnakým SoC Apple A15 Bionic s 5G pripojením, aký sa nachádza je sérii iPhone 13, takže pri používaní zariadenia vôbec neobetujete výkon. Začnime tým, ako tento iPhone vytvoril. Tvorca uviedol, že na výrobu tohto modelu si musel kúpiť najnovšiu generáciu iPhonu SE (2022), ktorá bola vybavená 4,7″ displejom a 5G procesorom, ktorý potreboval na tento projekt. Nepriamo, iPhone SE 3. generácie bol vybavený procesorom Apple A15 Bionic so 4GB RAM, vďaka čomu zariadenie bez problémov zvládalo každodenné úlohy bez akéhokoľvek zasekávania.

Čo sa týka dizajnu, aby sa naplno využila obrazovka, tvorca vytvoril obdĺžnikový hliníkový kryt s minimálnymi rámčekmi, do ktorých sa zmestil zobrazovací panel LCD. V snahe o skutočne bezrámčekový iPhone je „Nový iPhone“ vybavený plochým nezakriveným displejom, ktorý má horný, ľavý a pravý bočný rámik tenký takmer 1 mm. Tým sa však nezastavil, chcel tento projekt posunúť ešte ďalej. Keďže na domovskej obrazovke už nezostalo miesto na Touch ID, tvorca sa rozhodol zabudovať snímač odtlačkov prstov do bočného tlačidla napájania.

A keďže nezostalo miesto ani na prednú selfie kameru, šialený chlapec dokonca vytvoril aj špeciálny vysúvací motorčekový mechanizmus len na umiestnenie selfie kamery! Keďže chcel mať nekompromisný iPhone, vymenil batériu iPhonu SE 3 za batériu s väčšou kapacitou v iPhone X a port lightning za port USB-C. Napriek všetkým uvedeným úpravám sa mužovi stále podarilo nájsť miesto, ktoré mu zostalo na to, aby tu umiestnil 3,5 mm konektor na slúchadlá a bezdrôtové nabíjanie.

Konečný produkt tohto projektu naozaj nie je ničím výnimočný, pretože nielenže je tento 4,7″ „nový iPhone“ bez rámčeka menší ako iPhone 13 Mini, ale je vybavený dávno zabudovaným konektorom na slúchadlá, portom USB-C a dokonca aj väčšou batériou ako v iPhone SE 3. generácie (2022). Žiaľ, tento „nový iPhone“ nie je dostupný na predaj a pravdepodobne sa nikdy nedostane na trh. Nedávno sa však objavili chýry o tom, že spoločnosť Apple implementuje USB-C do svojho ďalšej série iPhone 14, ako je iPad Air 4 (2020) a iPad Mini 5 (2021).

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno