Domov Novinky iPhone 7 sa podrobil AnTuTu benchmarku

iPhone 7 sa podrobil AnTuTu benchmarku

Zdielať

Je to už niekoľko dní, čo Apple hrdo predstavil iPhone 7 a iPhone 7 Plus, na ktoré sú patrične hrdí. A veru že majú byť prečo. Od nových vlajkových lodí sa čakajú inovácie, no okrem nich aj rapídne zvýšenie výkonu v porovnaní s predošlým modelom.

iphone-7

Tí, čo tento mobil navrhovali a konštruovali mali vysoké ciele. Dnes môžeme bezpečne prehlásiť, že sa im rozhodne podarilo to, o čo sa usilovne snažili. Apple iPhone 7 sa ukázal v plnej paráde, keď podstúpil benchmarkový test AnTuTu.

iphone-7-antutu-benchmark-01

Z dvojice predstavených iPhonov nameral tento test menšiemu a slabšiemu iPhone 7 až 178397 bodov, čo je zhruba o tretinu viac, ako dosiahol jeho predchodca iPhone 6S. Ten dosiahol necelých 133000 bodov.

Posledné databázové údaje z AnTuTu z augusta ukazujú ako najvýkonnejší smartfón s Androidom OnePlus 3, ktorý dosiahol v priemere úctyhodných 140288 bodov (každý smartfón sa kus od kusu výkonovo mierne líši – pozn. red.) Týmto teda iPhone jasne prevalcoval konkurenciu a prebral pomyselné žezlo v rebríčku smartfónov.

top-10-smartphones-august-2016

Apple týmto znova ukázalo, že vyvíjať neupraviteľný softvér a optimalizovať ho pre menej smartfónov má aj obrovské výhody, ktoré sa odzrkadľujú na výkone zariadení. Nový chipset A10 Fusion ktorý používa iPhone 7 má len štvorjadrový procesor, ktorému vypomáhajú len 2GB RAM. Tieto dva faktory spôsobujú, že Androidy s Qualcomm Snapdragonom 820 SoC vyzerajú v testoch naozaj zle.

Zdroj: GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno