Domov Novinky Intel uvedie upravené procesory Haswell v 3Q 2014

Intel uvedie upravené procesory Haswell v 3Q 2014

Zdielať

intel semiconductorKeď Intel ohlásil naposledy, že posunie produkciu čipov na neskoršie mesiace 2014, nikto neočakával, že sa mu to nakoniec posunie až na tretí kvartál. Pôvodne totiž plán hovoril o prvom, maximálne druhom štvrťroku.

Rozhodnutie posunúť produkciu Broadwell-u bolo spôsobené veľmi nízkym dopytom predajom osobných počítačov. Intel pokračuje vo vývoji 14 nm procesu a druhej generácií 3D-tranzistorov. Broadwell, prvý 14 nm procesor bol predstavený na  Intel Developer Forum len minulý mesiac. Produkcia sa začne ešte tento kvartál.

Únik roadmapy ukázal, že Intel najprv počíta s procesormi pre notebooky a stolné PC strednej triedy v 4. kvartále tohto roka. Avšak podľa určitých zdrojov to bude o jeden kvartál skôr. Pokiaľ je zdroj správny, dosky, čipsety, notebooky a procesory prídu už na Computex Taipei 2014 v júni. Pravdepodobne by šlo aj o pokus oživenia trhu pred školským obdobím. Broadwell predstavuje miernu úpravu neduhodou súčasneho Haswellu, resp. jeho refreshu. Avšak aké problémy prinesie 14 nm proces ešte uvidíme. Príjemným bonusom bude dlhšia výdrž batérie. Intel sa ale bude snažiť tento rok pretlačiť skôr Haswell refresh.

Zdroj: Xbitlabs

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno