Domov Novinky Intel predstavuje šiestu generáciu procesorov Intel Core

Intel predstavuje šiestu generáciu procesorov Intel Core

Zdielať

Spoločnosť Intel predstavila šiestu generáciu procesorov Intel Core, ktoré patria medzi jej doteraz najlepšie procesory. Nasadenie týchto procesorov predstavuje významný bod pre vzťah ľudí s počítačmi. Šiesta generácia procesorov prináša vylepšený výkon a nové možnosti pri najnižších energetických nárokoch a tiež pri podpore najširšieho výberu z dizajnov.

Intel Skylake 01

Viac než 500 miliónov počítačov, ktoré sa dnes používajú, sú staré päť a viac rokov. Pomaly štartujú z režimu spánku, ich batérie veľa nevydržia a nie sú schopné podporiť všetky nové a dostupné možnosti. Šiesta generácia procesorov je postavená na novej mikroarchitektúre Skylake od Intelu, ktorá využíva 14 nm technológiu výrobného procesu a prináša 2,5-násobný výkon, trojnásobok životnosti batérie, grafiku tridsaťkrát lepšiu pre plynulý zážitok z hier a sledovania videa v porovnaní s výkonom v priemere 5-ročného počítača.

Nová generácia umožňuje priniesť široké spektrum výkonov pre celý rad zariadení. Procesory Intel Core M, ktoré ponúkajú dvakrát lepší výkon vedúcich prémiových tabletov, budú teraz rozšírené o úrovne Intel Core M3, M5 a M7. Prinesú používateľom ľahšie rozhodovanie pri výbere toho správneho zariadenia s procesormi Intel Core M, ktoré pokryjú aj ich špecifické požiadavky. Zariadenia Intel Compute Stick bude dostupný vo verzii s novým procesorom 6. generácie Intel Core M.

Intel Skylake 02

Táto nová generácia procesorov drží niekoľko prvenstiev v mobilných dizajnoch: mobilné „K”, ktoré je odomknuté pre možnosť pretaktovania a ešte väčšie možnosti ovládania pre používateľov, až do 60% lepší mobilný multitasking v porovnaní so švtorjadrovým procesorom Intel Xeon E3, ktoré poháňajú mobilné pracovné stanice. Nová generácia procesorov prináša významné zlepšenie v grafickom výkone pre lepšie zážitky počas hrania, pri tvorbe 4K obsahu ako aj pri prehrávaní médií.

Šiesta generácia Intel Core proceosorov a Intel Xeon platforma ponúknu množstvo nových prvkov. Viac zariadení bude disponovať technlógiou Thunderbolt 3 pre USB Type-C, umožňujúc jeden kompaktný port pre všetko. Intel RealSense Camera bude dostupná pre množstvo 2v1 zariadení, notebookoch a All-in-One desktopových systémoch, ktoré ponúknu nové možnosti a zážitky ako napríklad zdieľanie 3-D selfies, skenovanie objektov, 3-D tlač alebo dynamická zmena pozadia počas video hovoru.

Zdroj: TS